Forum Suedia Info
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata

Flux RSS


Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 


Ultimele subiecte
» Impozitarea in Suedia
Numere personale temporare (samordningsnummer) EmptyMar Iul 10, 2018 9:03 am Scris de haiku

» Fanfare Ciocarlia in concert la Stockholm pe 15 iulie 2018
Numere personale temporare (samordningsnummer) EmptyMier Iul 04, 2018 1:21 am Scris de cocoshel

» Numere personale in Suedia (personnummer)
Numere personale temporare (samordningsnummer) EmptyJoi Noi 30, 2017 2:24 am Scris de Roxyrox

» Şcolarizare/perfecţionare angajat
Numere personale temporare (samordningsnummer) EmptySam Oct 14, 2017 7:16 am Scris de costel igorov

» Locuri de munca Suedia
Numere personale temporare (samordningsnummer) EmptyLun Sept 11, 2017 5:34 am Scris de mihaelaiosip

» Caut chirie in Goteorg
Numere personale temporare (samordningsnummer) EmptyDum Iul 23, 2017 4:10 am Scris de fratilaalex

» Infiintare firma.
Numere personale temporare (samordningsnummer) EmptyVin Iul 07, 2017 6:00 pm Scris de marcellmc

» Emigrare in Suedia? Informatii si discutii pro si contra.
Numere personale temporare (samordningsnummer) EmptyLun Apr 10, 2017 4:53 am Scris de 1parazit

» autoturism inmatriculat in Romania
Numere personale temporare (samordningsnummer) EmptyDum Mar 26, 2017 12:24 am Scris de megan6X

Cine este conectat?
În total sunt 15 utilizatori conectați: 0 Înregistrați, 0 Invizibil și 15 Vizitatori :: 1 Motor de căutare

Nici unul

[ Vizualizeaza toata lista ]


Recordul de utilizatori conectați a fost de 103, Vin Ian 07, 2011 6:53 am
Reclama ta aici

Numere personale temporare (samordningsnummer)

+2
1parazit
BogdanFanaticu
6 participanți

In jos

Numere personale temporare (samordningsnummer) Empty samordningsnummer

Mesaj  dana_86 Mar Mai 28, 2013 10:24 pm

Buna ziua! Sotul are numar provizoriu, eu as putea aplica la migrationverket si skatteverket in baza actelor lui sau nu prea sunt sanse sa-mi dea numar personal? Si daca anexez si un cont de la banca la dosar? Va multumesc!

dana_86
Membru nou
Membru nou

Numarul mesajelor : 1
Data de inscriere : 28/05/2013

Sus In jos

Numere personale temporare (samordningsnummer) Empty Re: Numere personale temporare (samordningsnummer)

Mesaj  florins Dum Ian 20, 2013 8:12 am

cu conditia sa poti dovedi o adresa de Suedia...
florins
florins
membru senior
membru senior

Numarul mesajelor : 79
Data de inscriere : 08/05/2011
Localizare : Linneryd

Sus In jos

Numere personale temporare (samordningsnummer) Empty Re: Numere personale temporare (samordningsnummer)

Mesaj  rinno77 Sam Ian 19, 2013 9:56 pm

Stefan pentru a obtine samordningsnummer ai nevoie de un contract de munca pe minimum 1 luna sau daca pot sa-l citez pe Cocoshel "Cea mai simpla si rapida modalitate de a obtine samordningsnummer este sa cumperi un autoturism inmatriculat in Suedia".

rinno77
membru
membru

Numarul mesajelor : 13
Data de inscriere : 26/02/2012
Varsta : 47
Localizare : Västernorrland

Sus In jos

Numere personale temporare (samordningsnummer) Empty salut la toti

Mesaj  Stefan Alecsandru Sam Ian 19, 2013 8:44 am

vreau sa imi scot si eu numerele provizorii,,,cum fac?, lucrez la negru nu imi face nimeni acte unde muncesc acuma, dar vreau sa imi scot numerele ca sa imi pot face un cont in banca sa imi pun salariul acolo,,,sau poate sa imi fac un abonament la telefon. cum procedez? TEL-0769333509 MULTUMESC Stefan
Stefan Alecsandru
Stefan Alecsandru
Membru nou
Membru nou

Numarul mesajelor : 4
Data de inscriere : 19/01/2013
Varsta : 46
Localizare : Stockholm

Sus In jos

Numere personale temporare (samordningsnummer) Empty Re: Numere personale temporare (samordningsnummer)

Mesaj  BogdanFanaticu Mier Ian 16, 2013 9:09 am

M-am expresat gresit,vroiam sa spun in afara de a munci si plati impozit la stat sau sami fac un cont in banca,ptr ce ma mai ajuta aceste 4 cifre temporale..

BogdanFanaticu
Membru nou
Membru nou

Numarul mesajelor : 4
Data de inscriere : 15/01/2013

Sus In jos

Numere personale temporare (samordningsnummer) Empty Re: Numere personale temporare (samordningsnummer)

Mesaj  1parazit Mier Ian 16, 2013 4:49 am

Drepturi nu prea ai cu samordningsnummer. Totusi...ai "dreptul" sa platesti impozite la statul suedez, ai "dreptul" de a cumpara o masina cu numar suedez daca ai si o adresa, ai "onoarea" de a fi inregistrat in bazele de date suedeze.
Ca oportunitati: In lipsa unui personnummer te poti angaja la alb cu samordningsnummer. Teoretic ai dreptul sa muncesti fara numere, esti cetatean EU cu drepturi... Very Happy In practica nici un angajator nu-si bate capul sa angajeze pe cineva fara unul dintre numere, nu are cum sa plateasca impozitele la stat pentru tine.

Tu cum vezi chestia asta, ca un drept sau ca o oportunitate? affraid
1parazit
1parazit
membru veteran
membru veteran

Numarul mesajelor : 59
Data de inscriere : 06/07/2009
Localizare : dupa blocuri

Sus In jos

Numere personale temporare (samordningsnummer) Empty Numere personale temporare (samordningsnummer)

Mesaj  BogdanFanaticu Mar Ian 15, 2013 4:38 am

Buna ziua..
Ma numesc Dragos Am 2 luni Suedia (Stockholm) ,as vrea sa ma ajutati si pe mine cu niste informatii daca se poate..
Mi-au iesit de curand 4 numere provizorii,as vrea sa stiu ce drepturi am cu aceste 4 cifre provizorii..pot merge la acele cursuri CFI ? Sau alt ajutor ? Nu cunosc mai pe nimeni si nici nu prea stiu sa vb sa pot merge sa intreb,va multumiesc mult ptr orice informatie ! Question

BogdanFanaticu
Membru nou
Membru nou

Numarul mesajelor : 4
Data de inscriere : 15/01/2013

Sus In jos

Numere personale temporare (samordningsnummer) Empty Re: Numere personale temporare (samordningsnummer)

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum