Forum Suedia Info
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata

Flux RSS


Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 


Ultimele subiecte
» Impozitarea in Suedia
caut chirie in Örebro EmptyMar Iul 10, 2018 9:03 am Scris de haiku

» Fanfare Ciocarlia in concert la Stockholm pe 15 iulie 2018
caut chirie in Örebro EmptyMier Iul 04, 2018 1:21 am Scris de cocoshel

» Numere personale in Suedia (personnummer)
caut chirie in Örebro EmptyJoi Noi 30, 2017 2:24 am Scris de Roxyrox

» Şcolarizare/perfecţionare angajat
caut chirie in Örebro EmptySam Oct 14, 2017 7:16 am Scris de costel igorov

» Locuri de munca Suedia
caut chirie in Örebro EmptyLun Sept 11, 2017 5:34 am Scris de mihaelaiosip

» Caut chirie in Goteorg
caut chirie in Örebro EmptyDum Iul 23, 2017 4:10 am Scris de fratilaalex

» Infiintare firma.
caut chirie in Örebro EmptyVin Iul 07, 2017 6:00 pm Scris de marcellmc

» Emigrare in Suedia? Informatii si discutii pro si contra.
caut chirie in Örebro EmptyLun Apr 10, 2017 4:53 am Scris de 1parazit

» autoturism inmatriculat in Romania
caut chirie in Örebro EmptyDum Mar 26, 2017 12:24 am Scris de megan6X

Cine este conectat?
În total sunt 5 utilizatori conectați: 0 Înregistrați, 0 Invizibil și 5 Vizitatori

Nici unul

[ Vizualizeaza toata lista ]


Recordul de utilizatori conectați a fost de 103, Vin Ian 07, 2011 6:53 am
Reclama ta aici

caut chirie in Örebro

3 participanți

In jos

caut chirie in Örebro Empty Re: caut chirie in Örebro

Mesaj  lucia_ Vin Ian 27, 2012 9:08 am

adinaa2002 a scris:Buna seara dragi romani. Ma bucur sa vorbesc cu voi. Eu si logodnicul meu vom locui in Örebro din februarie. Sunt medic si am obtinut un contract la universitate. Insa de cateva zile tot scriem pe blocket.se si nu ne raspunde nimeni pentru o chirie. Ca sa nu mai vorbim ca suntem in Romania acum si speram sa gasim ceva cu ajutorul internetului pentru a nu trebui sa mergem de mai multe ori in Suedia. Problema este ca ne trebuie personnumer pe care nu il putem obtine fara un domiciliu acolo. Credeti ca putem gasi chirie din tara? Care este diferenta intre andrahand si förstahand si care ar fi de dorit de luat? Mi se pare ca cel mai greu intr+o tara este sa stii sistemul. Sunt convinsa ca este simplu de aplicat, dar in acest moment mi se pare complicat. Aaaa, si cum sa dovedesc ca suntem sambu, ca in Romania nu cred ca exista un act pentru asta ( anul viitor o sa avem nunta).
Va multumesc si va doresc tuturor un Craciun fericit alaturi de cei dragi.
Adina si Adi.


Pentru sambo trebuie doar sa demonstrezi ca ati avut adresa comuna. Poate aveti contract de inchiriere pe ambele nume sau aveti aceeasi adresa in buletin. Sau o hirtie de la administratorul de bloc cum ca ati stat din anul XXXX in respectivul apartament impreuna.

lucia_
membru
membru

Numarul mesajelor : 12
Data de inscriere : 10/01/2011

Sus In jos

caut chirie in Örebro Empty Re: caut chirie in Örebro

Mesaj  costel igorov Sam Dec 25, 2010 6:52 am

Ideal ar fi sa gasiti ceva pe termen scurt pina va obisnuiti cu zona (subinchiriere=andrahand).In functie de pretentii si gusturi (zona, vecini, clasa sociala,central/periferie etc) va cautati ulterior ceva pe durata mai lunga. Pentru subinchiriere sau locuit in gazda nu va trebuie numere personale, se poate cadea la intelegere cu proprietarul. Daca ai un contract cu Universitatea poti primi ajutor din partea lor pentru gasirea unei locuinte.

Sa traiti bine!
costel igorov
costel igorov
membru senior
membru senior

Numarul mesajelor : 93
Data de inscriere : 23/12/2009

Sus In jos

caut chirie in Örebro Empty caut chirie in Örebro

Mesaj  adinaa2002 Lun Dec 20, 2010 5:06 am

Buna seara dragi romani. Ma bucur sa vorbesc cu voi. Eu si logodnicul meu vom locui in Örebro din februarie. Sunt medic si am obtinut un contract la universitate. Insa de cateva zile tot scriem pe blocket.se si nu ne raspunde nimeni pentru o chirie. Ca sa nu mai vorbim ca suntem in Romania acum si speram sa gasim ceva cu ajutorul internetului pentru a nu trebui sa mergem de mai multe ori in Suedia. Problema este ca ne trebuie personnumer pe care nu il putem obtine fara un domiciliu acolo. Credeti ca putem gasi chirie din tara? Care este diferenta intre andrahand si förstahand si care ar fi de dorit de luat? Mi se pare ca cel mai greu intr+o tara este sa stii sistemul. Sunt convinsa ca este simplu de aplicat, dar in acest moment mi se pare complicat. Aaaa, si cum sa dovedesc ca suntem sambu, ca in Romania nu cred ca exista un act pentru asta ( anul viitor o sa avem nunta).
Va multumesc si va doresc tuturor un Craciun fericit alaturi de cei dragi.
Adina si Adi.

adinaa2002
Membru nou
Membru nou

Numarul mesajelor : 1
Data de inscriere : 19/12/2010

Sus In jos

caut chirie in Örebro Empty Re: caut chirie in Örebro

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum