Forum Suedia Info
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata

Flux RSS


Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 


Ultimele subiecte
» Impozitarea in Suedia
Caut chirie Stocholm EmptyMar Iul 10, 2018 9:03 am Scris de haiku

» Fanfare Ciocarlia in concert la Stockholm pe 15 iulie 2018
Caut chirie Stocholm EmptyMier Iul 04, 2018 1:21 am Scris de cocoshel

» Numere personale in Suedia (personnummer)
Caut chirie Stocholm EmptyJoi Noi 30, 2017 2:24 am Scris de Roxyrox

» Şcolarizare/perfecţionare angajat
Caut chirie Stocholm EmptySam Oct 14, 2017 7:16 am Scris de costel igorov

» Locuri de munca Suedia
Caut chirie Stocholm EmptyLun Sept 11, 2017 5:34 am Scris de mihaelaiosip

» Caut chirie in Goteorg
Caut chirie Stocholm EmptyDum Iul 23, 2017 4:10 am Scris de fratilaalex

» Infiintare firma.
Caut chirie Stocholm EmptyVin Iul 07, 2017 6:00 pm Scris de marcellmc

» Emigrare in Suedia? Informatii si discutii pro si contra.
Caut chirie Stocholm EmptyLun Apr 10, 2017 4:53 am Scris de 1parazit

» autoturism inmatriculat in Romania
Caut chirie Stocholm EmptyDum Mar 26, 2017 12:24 am Scris de megan6X

Cine este conectat?
În total sunt 3 utilizatori conectați: 0 Înregistrați, 0 Invizibil și 3 Vizitatori

Nici unul

[ Vizualizeaza toata lista ]


Recordul de utilizatori conectați a fost de 103, Vin Ian 07, 2011 6:53 am
Reclama ta aici

Caut chirie Stocholm

+14
florins
Daniel.C
alin
gelu curcubeu
andreea marinescu
gabryella
Cristian
Andreya
Florin (alias Vikingul)
Benedicty
virgil
costel igorov
cocoshel
teo
18 participanți

In jos

Caut chirie Stocholm Empty Caut o camera sa inchiriez in Stockholm

Mesaj  IonutRo Mar Mar 15, 2016 12:04 am

Caut o camera sa inchiriez in Stockholm, pe termen lung, 1 persoana, incepand cu data de 1 aprilie sau 1 mai.
Ma gasiti la telefon: 07 62 58 64 92


IonutRo
Membru nou
Membru nou

Numarul mesajelor : 4
Data de inscriere : 14/03/2016

Sus In jos

Caut chirie Stocholm Empty Re: Caut chirie Stocholm

Mesaj  adrian_noni Mier Iul 15, 2015 9:44 am

Caut cazare chiar și o cameră ,pentru 4pers. În stocholm sau apropiere. Pe perioadă nedeterminată.aștept oferte

adrian_noni
Membru nou
Membru nou

Numarul mesajelor : 2
Data de inscriere : 12/07/2015

Sus In jos

Caut chirie Stocholm Empty Re: Caut chirie Stocholm

Mesaj  costel igorov Mar Iul 14, 2015 11:22 am

Oferi 4000sek de persoana pe luna sau 4000sek pentru toate 4 persoane? Pe ce perioada doresti, scurta citeva zile/saptamini sau lunga de la 6 luni in sus?
costel igorov
costel igorov
membru senior
membru senior

Numarul mesajelor : 93
Data de inscriere : 23/12/2009

Sus In jos

Caut chirie Stocholm Empty caut cazare in stockholm

Mesaj  adrian_noni Dum Iul 12, 2015 4:03 am

Caut cazare in Stockholm. pentru 4 persoane. ofer 4000sk pe luna.

adrian_noni
Membru nou
Membru nou

Numarul mesajelor : 2
Data de inscriere : 12/07/2015

Sus In jos

Caut chirie Stocholm Empty Caut chirie in Stockholm

Mesaj  Rheea Sam Sept 20, 2014 7:57 am

Buna tuturor,

La sfarsitul lunii octombrie voi veni in Stockholm pentru o perioada mai mare, dar trebuie neaparat sa-mi gasesc cazare inainte, o camera sau o garsoniera.

Va rog frumos daca aveti vreo oferta, prieteni care inchiriaza sau vreo informatie utila, sa-mi spuneti.

Multumesc in avans

Rheea
Membru nou
Membru nou

Numarul mesajelor : 2
Data de inscriere : 20/09/2014

Sus In jos

Caut chirie Stocholm Empty Caut chirie in Stockholm

Mesaj  AncaZ Lun Sept 15, 2014 3:06 am

Buna,
Imi trebuie o camera, un apartament in chirie in Stockholm pe o perioada de 6 luni, mai exact din 30.sept pana in 2.aprilie 2015.
Sunt dispusa sa dau maxim 400 de euro pe chirie.

AncaZ
Membru nou
Membru nou

Numarul mesajelor : 1
Data de inscriere : 15/09/2014

Sus In jos

Caut chirie Stocholm Empty Mersi florins (Chirie)

Mesaj  Daniel.C Vin Ian 03, 2014 10:01 am

Am vorbit cu angajatorul care vorbeste engleza fluent dar mi-a spus ca nu are timp sa caute chirie pentru mine. Zice sa merga la un hostel pentru cateva zile dar e mai bine sa am o camera in care sa stau.
Daniel.C
Daniel.C
Membru nou
Membru nou

Numarul mesajelor : 3
Data de inscriere : 02/01/2014
Varsta : 34
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Caut chirie Stocholm Empty Re: Caut chirie Stocholm

Mesaj  florins Joi Ian 02, 2014 11:55 pm

Daniel.C a scris:Am gasit de munca in Stockholm dar nu pot sa gasesc o camera de inchiriat. As avea nevoie de o camera pentru 2 saptamani.
Am citit pe forum si am aflat de site-ul http://www.blocket.se/ - dar nu inteleg suedeza. Am sunat in cautarea unei camere dar suedezii ori nu stiu engleza, ori nu vor sa vorbeasca in engleza.

stiu engleza, si inca bine.
incearca un hostel, de inchiriat nu prea cred ca reusesti.
totodata, daca relatia este buna, angajatorul tau ar putea sa te ajute, macar sa sune sa vorbeasca in suedeza.
florins
florins
membru senior
membru senior

Numarul mesajelor : 79
Data de inscriere : 08/05/2011
Localizare : Linneryd

Sus In jos

Caut chirie Stocholm Empty Caut chirie in Stockholm

Mesaj  Daniel.C Joi Ian 02, 2014 7:25 am

Am gasit de munca in Stockholm dar nu pot sa gasesc o camera de inchiriat. As avea nevoie de o camera pentru 2 saptamani.
Am citit pe forum si am aflat de site-ul http://www.blocket.se/ - dar nu inteleg suedeza. Am sunat in cautarea unei camere dar suedezii ori nu stiu engleza, ori nu vor sa vorbeasca in engleza.
Daniel.C
Daniel.C
Membru nou
Membru nou

Numarul mesajelor : 3
Data de inscriere : 02/01/2014
Varsta : 34
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Caut chirie Stocholm Empty salut

Mesaj  alin Joi Iul 25, 2013 7:47 am

fratilor am ajuns acum o saptamana in suedia,si in 2 zile raman fara casa ,cine poate sa ma primeasca o saptamana pina ce incep munca!!!!0722745976.
alin
alin
Membru nou
Membru nou

Numarul mesajelor : 1
Data de inscriere : 24/07/2013
Varsta : 43
Localizare : stockolm

Sus In jos

Caut chirie Stocholm Empty Re: Caut chirie Stocholm

Mesaj  costel igorov Mar Feb 26, 2013 12:54 pm

Ar fi bine sa precizati in anunt si ceva detalii.Chiria maxima pe care sunteti dispusi sa o platiti, pe ce perioada, cite camere sa aiba apartamentul, in ce zona etc, etc.
Mult noroc va doresc, aveti nevoie in Stockholm pentru a gasi ce vreti !
costel igorov
costel igorov
membru senior
membru senior

Numarul mesajelor : 93
Data de inscriere : 23/12/2009

Sus In jos

Caut chirie Stocholm Empty << SITUATIE DISPERATA >> VA ROG SA CITITI

Mesaj  gelu curcubeu Mar Feb 26, 2013 11:40 am

Suntem un grup de patru studenti si ne aflam intr-o situatie disperata!

Am ajuns in Stockholm in urma cu o saptamana, ne-am cazat la un hostel sperand ca in acest timp sa ne gasim un apartament.
Ne-am pierdut speranta si banii se duc foarte repede prin urmare apelam la utilizatorii acestui forum.

Cine ne poate da o relatie, un ajutor ne poate gasi la numarul de telefon: +46 0762070432. Persoana de contact Mihai.

Va multumesc anticipat.


gelu curcubeu
Membru nou
Membru nou

Numarul mesajelor : 1
Data de inscriere : 26/02/2013

Sus In jos

Caut chirie Stocholm Empty CAUT CHIRIE STOCKHOLM

Mesaj  andreea marinescu Mar Noi 13, 2012 2:46 pm

Buna ziua! Caut chirie in Stockholm o camera sau 2 pentru 2 baietii vrei o persoana serioasa si de incredere si pretul sa fie acceptabil nu avem prea multe posibilitati 200-350! As dori sa imi raspunda doar cei care ma pot ajuta fara critici si rautati pentru ca nu isi au rostul dupa parerea mea pe acest site daca ma puteti ajuta imi puteti scrie pe adresa de mail d.dulceee@yahoo.com! Va multumesc!

andreea marinescu
Membru nou
Membru nou

Numarul mesajelor : 1
Data de inscriere : 17/10/2012

Sus In jos

Caut chirie Stocholm Empty caut chirie sau gazda in stockholm sau imprejurimi

Mesaj  gabryella Dum Iul 15, 2012 4:21 am

caut o camera si utilitati spre inchiriere sau in gazda o camera si acces la baie,bucatarie pe termen lung,min. 6 luni in stockholm sau la max.50 km distanta cu legatura prin mijloace de transport in comun.

gabryella
Membru nou
Membru nou

Numarul mesajelor : 3
Data de inscriere : 03/07/2012

Sus In jos

Caut chirie Stocholm Empty Blocket

Mesaj  Cristian Dum Mar 25, 2012 10:52 pm

Andreya a scris:Nu cred ca este nevoie de comentari rautacioase, daca tot esti documentat poti sa ne dovedesti ca tu sti apartamente de inchiriat, site-uri si link-uri iti dau si eu cu zecile, dar nu asta conteaza,...... sunt anunturi cate vrei dar cand suni ori are tel inchis ori trimiti un mail si proprietarul a mai primit inca 150 de mail-uri in 24 de ore si esti pe lista lui care o sa inceapa cu Suedezi, asa ca mai greu sau foarte greu cu casele sau apartamentele de inchiriat, mai ales in zona Stocholm, parca ar fi concurs la inchirieri.
Cei care nu sunteti documentati eu va sfatuiesc sa cititi forumuri si sa va documentati si pe urma poate o sa intelegeti ca comentarile rele si rautacioase nu isi au locul.
Multumesc.
Corect Andreya.. e foarte greu sa gasesti chirie in orase mari. Blocket e cel mai mare , popular site de apt suedez si daca puneti acolo anuntul vostru poate sansele cresc.. Mult noroc, ca e nevoie in situatia asta .. si de ceva noroc !!
http://www.blocket.se/

P.S. Don Vikingul a raspuns la alt membru cu ceva timp in urma.. Laughing


Cristian
Cristian
membru veteran
membru veteran

Numarul mesajelor : 49
Data de inscriere : 18/07/2009
Varsta : 49
Localizare : Sverige

Sus In jos

Caut chirie Stocholm Empty Just relax

Mesaj  Andreya Dum Mar 25, 2012 8:07 pm

Nu cred ca este nevoie de comentari rautacioase, daca tot esti documentat poti sa ne dovedesti ca tu sti apartamente de inchiriat, site-uri si link-uri iti dau si eu cu zecile, dar nu asta conteaza,...... sunt anunturi cate vrei dar cand suni ori are tel inchis ori trimiti un mail si proprietarul a mai primit inca 150 de mail-uri in 24 de ore si esti pe lista lui care o sa inceapa cu Suedezi, asa ca mai greu sau foarte greu cu casele sau apartamentele de inchiriat, mai ales in zona Stocholm, parca ar fi concurs la inchirieri.
Cei care nu sunteti documentati eu va sfatuiesc sa cititi forumuri si sa va documentati si pe urma poate o sa intelegeti ca comentarile rele si rautacioase nu isi au locul.
Multumesc.

Andreya
membru
membru

Numarul mesajelor : 21
Data de inscriere : 24/03/2012

Sus In jos

Caut chirie Stocholm Empty CAUT APARTAMENT de inchiriat in Stockholm sau imprejurimi

Mesaj  Andreya Sam Mar 24, 2012 10:46 pm

Buna la toti Romani, Ma intereseaza un apartament cu 2 sau 3 camere, sau casa, nemobilat sau mobilat, pot sa platesc o chirie de pana la 10 000sek lunar, nu este o problema nici garantia, Suntem un cuplu, Am vrea sa fie maxim 60 km de Stockholm, daca este cineva care sa ma ajute fac o cinste buna Smile Ne intereseaza pe termen lung, avem resurse propri sa ne intretinem cel putin 1 an, Daca imi gaseste cineva un ap.cu 2 sau 3 camere sau o casa, dau 5000 sek comision. site-uri am vizionat si cautat si eu dar nimik nu am gasit concret.
Multumesc.

Andreya
membru
membru

Numarul mesajelor : 21
Data de inscriere : 24/03/2012

Sus In jos

Caut chirie Stocholm Empty Re: Caut chirie Stocholm

Mesaj  Florin (alias Vikingul) Mar Dec 20, 2011 12:04 am

ho,ho,ho ...acum unde stati , in cort?
daca ai vazut bine , ti.am dat vreo 2 siteuri unde sa te uiti .....dar voi sunteti smecheri , vreti mura in gura ...

Florin (alias Vikingul)
membru
membru

Numarul mesajelor : 29
Data de inscriere : 01/11/2011

Sus In jos

Caut chirie Stocholm Empty Re: Caut chirie Stocholm

Mesaj  Benedicty Joi Dec 15, 2011 11:36 am

ho, ho, ho si tie .... doar ca in acesti bani si conditiile cerute caut 1 bucata camera - la comun, nu un apartament .... asa ca, inainte sa jignim, hai mai bine sa fim atenti la mesajul postat. Daca putem ajuta cu ceva bine, daca nu ..... tacerea va ramane intotdeauna cea mai pretioasa!

Benedicty
Membru nou
Membru nou

Numarul mesajelor : 3
Data de inscriere : 06/04/2011

Sus In jos

Caut chirie Stocholm Empty Re: Caut chirie Stocholm

Mesaj  Florin (alias Vikingul) Mier Dec 14, 2011 11:30 am

Ho , ho, ho ....
6000 kr , este doar apartamentul de inchiriat daca mai gasesti acum in prag de sarbatori , dar voi vreti sa fie inclus si electricitate, apometrele, internet loll .....unde va credeti bre???
ati auzit si voi de blocket.se, thelocal.se ...???

Florin (alias Vikingul)
membru
membru

Numarul mesajelor : 29
Data de inscriere : 01/11/2011

Sus In jos

Caut chirie Stocholm Empty Chirie - Gazda Stockholm

Mesaj  Benedicty Mier Dec 14, 2011 3:55 am

Salutare!

Familie fara copii cautam chirie in Stockholm,1 camera - gazda sau apartament cu o camera ,maxim 6000 kr pe luna cu toate cheltuielile(ex. electricitate ,internet, etc.).
Incepand cu saptamana viitoare, pentru o perioada de minim 6 luni cu posibilitate de prelungire.
Astept oferte pe privat.

Tack sa mycket!

Benedicty
Membru nou
Membru nou

Numarul mesajelor : 3
Data de inscriere : 06/04/2011

Sus In jos

Caut chirie Stocholm Empty Nou cautator de chirie in Stockholm

Mesaj  Benedicty Mar Dec 13, 2011 7:11 am

Salutare!

Familie fara copii cautam chirie in Stockholm,1 camera - gazda sau apartament cu o camera ,maxim 6000 kr pe luna cu toate cheltuielile(ex. electricitate ,internet, etc.).
Incepand cu saptamana viitoare, pentru o perioada de minim 6 luni cu posibilitate de prelungire.
Astept oferte pe privat.

Tack sa mycket!

Benedicty
Membru nou
Membru nou

Numarul mesajelor : 3
Data de inscriere : 06/04/2011

Sus In jos

Caut chirie Stocholm Empty Nu mei este valabil !

Mesaj  virgil Dum Sept 04, 2011 10:55 am

Se poate sterge.
virgil
virgil
membru
membru

Numarul mesajelor : 11
Data de inscriere : 21/11/2010
Localizare : Hässleholm - din august STOCKHOLM

http://campeanu.eu

Sus In jos

Caut chirie Stocholm Empty Caut chirie Stocholm

Mesaj  virgil Mier Iul 13, 2011 10:39 am

Salut.
Familie cu un copil de aproape 2 ani cautam chirie in Stocholm, minim 2 camere,apartament sau casa ,maxim 14000 kr pe luna cu toate cheltuielile(ex. electricitate ,gunoi , etc.).
Din data de 15 august pentru o perioada de minim 6-8 luni cu posibilitate de prelungire si numai cu contract.
Exclus combinatiile gen 2 familii intr-un apartament.
Astept oferte pe mail sau privat
virgil @ campeanu .eu
Multumesc mult.

P.S. Daca este necesar pot prezenta anställdingsavtal pe 28000 kr. si eventual 1-2 luni in avans.
virgil
virgil
membru
membru

Numarul mesajelor : 11
Data de inscriere : 21/11/2010
Localizare : Hässleholm - din august STOCKHOLM

http://campeanu.eu

Sus In jos

Caut chirie Stocholm Empty Re: Caut chirie Stocholm

Mesaj  costel igorov Mar Mar 23, 2010 6:58 am

Nu prea am inteles Teo cu ce putem sa te ajutam, cazare in Stocholm sau analiza SWOT? Ce inseamna "board-ul ECDC" ?
costel igorov
costel igorov
membru senior
membru senior

Numarul mesajelor : 93
Data de inscriere : 23/12/2009

Sus In jos

Caut chirie Stocholm Empty Re: Caut chirie Stocholm

Mesaj  teo Lun Mar 22, 2010 3:52 am

Bursa pentru care as dori sa aplic este o bursa finantata de UE si presupune 3 luni de pregatire postuniversitara la Centrul European de Prevenire si Control al Bolilor Transmisibile. Recent am absolvit un master pe domeniul managementului si al politicilor sanitare insa, desi sunt absolventa de sociologie, profesez in continuare ca asistenta medicala pentru a ma descurca financiar ( in conditiile in care lucrez in Terapie intensiva unde sunt ceva sporuri). Fara indoiala ca imi doresc sa imi schimb profesia si gandesc ca aceasta ar fi o oportunitate, odata pentru a-mi desavarsi pregatirea pe domeniul de politici sanitare, dar si ca ocazie de a intalni oameni de o alta calitate.
Pentru a urma acest stagiu va trebui insa sa iau concediu de studii (fara plata) .
Decizia mea cu privire la a aplica sau nu pentru respectiva bursa depinde in mare masura si de perioada de desfasurare pe care ti-o fixeaza board-ul ECDC ( tinand cont,sper, si de preferinta exprimata de aplicant in cover letter). Eu as prefera in lunile de vara cand fiica mea este in vacanta..
Cred ca sunt destule motive de nehotarare!!!
Oricum am timp pana la finele lunii aprilie sa imi trimit cererea de aplicare. Pana atunci incerc sa ma fac o analiza SWOT a argumentelor. Iar voi ma ajutati in acest sens!
Cu salutari, Teo!

teo
Membru nou
Membru nou

Numarul mesajelor : 2
Data de inscriere : 21/03/2010

Sus In jos

Caut chirie Stocholm Empty Re: Caut chirie Stocholm

Mesaj  cocoshel Dum Mar 21, 2010 9:33 am

Cu 1200 euro lunar te descurci destul de bine. Ce fel de sugestii doresti, ai putea sa precizezi?
cocoshel
cocoshel
Admin

Numarul mesajelor : 372
Data de inscriere : 29/04/2009
Localizare : Stockholm

Sus In jos

Caut chirie Stocholm Empty cazare stokholm

Mesaj  teo Dum Mar 21, 2010 1:28 am

Salutari tuturor forumistilor!
Am o problema pe care sper sa o rezolv cu sprijinul vostru. Doresc sa aplic pentru o bursa de studii postuniversitare pentru 3 luni si sunt in dilema...Inutil sa va spun cat de mult imi doresc aceasta bursa. Insa...
Rezerva mea este legata de posibilitatea de a ma descurca financiar (respectiv cazare, mancare..) cu ajutorul bursei care este de 1200 euro/lunar.
Astept sugestiile voastre.
Teo Smile

teo
Membru nou
Membru nou

Numarul mesajelor : 2
Data de inscriere : 21/03/2010

Sus In jos

Caut chirie Stocholm Empty Re: Caut chirie Stocholm

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum