Forum Suedia Info
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata

Flux RSS


Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 


Ultimele subiecte
» Impozitarea in Suedia
Vinzari Cumparari Anunturi EmptyMar Iul 10, 2018 9:03 am Scris de haiku

» Fanfare Ciocarlia in concert la Stockholm pe 15 iulie 2018
Vinzari Cumparari Anunturi EmptyMier Iul 04, 2018 1:21 am Scris de cocoshel

» Numere personale in Suedia (personnummer)
Vinzari Cumparari Anunturi EmptyJoi Noi 30, 2017 2:24 am Scris de Roxyrox

» Şcolarizare/perfecţionare angajat
Vinzari Cumparari Anunturi EmptySam Oct 14, 2017 7:16 am Scris de costel igorov

» Locuri de munca Suedia
Vinzari Cumparari Anunturi EmptyLun Sept 11, 2017 5:34 am Scris de mihaelaiosip

» Caut chirie in Goteorg
Vinzari Cumparari Anunturi EmptyDum Iul 23, 2017 4:10 am Scris de fratilaalex

» Infiintare firma.
Vinzari Cumparari Anunturi EmptyVin Iul 07, 2017 6:00 pm Scris de marcellmc

» Emigrare in Suedia? Informatii si discutii pro si contra.
Vinzari Cumparari Anunturi EmptyLun Apr 10, 2017 4:53 am Scris de 1parazit

» autoturism inmatriculat in Romania
Vinzari Cumparari Anunturi EmptyDum Mar 26, 2017 12:24 am Scris de megan6X

Cine este conectat?
În total sunt 10 utilizatori conectați: 0 Înregistrați, 0 Invizibil și 10 Vizitatori

Nici unul

[ Vizualizeaza toata lista ]


Recordul de utilizatori conectați a fost de 103, Vin Ian 07, 2011 6:53 am
Reclama ta aici

Vinzari Cumparari Anunturi

+13
zeusache
Anna Mol
eliza
alex12
nocturne
thetruealessia
anida
Melaura
igoras
Ankaf
Admin
cristinabob40
mufa
17 participanți

In jos

Vinzari Cumparari Anunturi Empty vand honda acord

Mesaj  viorelgsm Vin Apr 11, 2014 12:10 pm

salutare tuturor.vand honda acord din 1997 motor 2000 benzina.toate dotarile incusiv incalzire in scaune. am cumparat o din kristianstad pentru a junge in stockholm cu bagaje. am condus o 1000 de km merge foarte bine are acte valabile pana la sfarsitul lunii iunie. motivul vanzarii este ca nu o folosesc. accept si schimburi cu telefoane codate,decodate ecran spart....modele mai noi.detalii la 0764496267. viorel. stima

viorelgsm
Membru nou
Membru nou

Numarul mesajelor : 1
Data de inscriere : 14/03/2014

Sus In jos

Vinzari Cumparari Anunturi Empty Re: Vinzari Cumparari Anunturi

Mesaj  abalasedoru Dum Noi 25, 2012 6:30 am

acelasi id si pe mess.

abalasedoru
Membru nou
Membru nou

Numarul mesajelor : 2
Data de inscriere : 19/11/2012

Sus In jos

Vinzari Cumparari Anunturi Empty Re: Vinzari Cumparari Anunturi

Mesaj  SUEDEZUL Mier Noi 21, 2012 11:49 pm

te ajut eu , intra pe privat si lasami un id de mess sau mail.
SUEDEZUL
SUEDEZUL
membru
membru

Numarul mesajelor : 9
Data de inscriere : 21/11/2012
Localizare : stockholm.suedia

Sus In jos

Vinzari Cumparari Anunturi Empty unlock iphone 4

Mesaj  abalasedoru Lun Noi 19, 2012 9:24 pm

Buna ziua,Ma poate ajuta si pe mine cineva din suedia sa deblochez un iphon 4.Problema e ca este codat pe Telenor,am vorbit cu ei si totul este ok dar trebuie sa platesc decodarea cu un card valabil in suedia deoarece ei nu accepta alte carduri.Daca ma poate ajuta cineva trimit banii in contul lui inainte si ceva in plus pt.deranj,decodarea costa 350 krs.Multumesc anticipat.

abalasedoru
Membru nou
Membru nou

Numarul mesajelor : 2
Data de inscriere : 19/11/2012

Sus In jos

Vinzari Cumparari Anunturi Empty Re: Vinzari Cumparari Anunturi

Mesaj  gigi becali Joi Sept 06, 2012 10:39 am

Salut zeusache
Problema ta e simpla. Trebuie ca cineva din Suedia sa cumpere SIM-ul si sa ti-l trimita in RO. Se poate comanda si pe net pe sait-ul lor o cartela reincarcabila da tre sa ai numere personale.

gigi becali
membru
membru

Numarul mesajelor : 9
Data de inscriere : 25/08/2010

Sus In jos

Vinzari Cumparari Anunturi Empty Cartela SIM Telenor Sudeia

Mesaj  zeusache Mier Sept 05, 2012 8:34 pm

Salut,

As dori si eu o cartela SIM Telenor Sudeia pt a face unlock la iphone 4, am cauta pe tot internetul si nu am gasit, mentionez ca sunt din Bucuresti.
Poate sa ma ajute si pe mn cineva?

zeusache
Membru nou
Membru nou

Numarul mesajelor : 1
Data de inscriere : 05/09/2012

Sus In jos

Vinzari Cumparari Anunturi Empty Biomagnetoterapie

Mesaj  Anna Mol Joi Mar 29, 2012 2:49 am

Buna,

Acum doi ani am cunoscut un terapeut din Spania care a venit in Stockholm pentru o mica perioada de timp pentru a trata pacienti. Eu m-am tratat la el, in acea perioada sufeream de teribile dureri de spate, care insa mi-au trecut in scurt timp, si de alte probleme de digestie. Acest domn, Fabricio se numeste, trateaza si in Romania, bineinteles ca auzind acestea, am trimis-o pe mama la el, ca si pe ea o durea spatele, si alte probleme de sanatate de care s-a vindecat.

Stiu ca Domnul terapeut se intoarce in Suedia in luna Aprilie, si ma gandeam sa dau de veste, deoarece am vazut ca romanii isi scriu pe forumuri tot felul de anunturi importante si utile. Very Happy

Terapia folosita de el se numeste Biomagnetoterapie (in romaneste), Biomagnetismo in limba spaniola (este foarte moderna, si utilizata in Spania si America Latina). Terapia in sine nu doare, insa dansul da si cateva sfaturi necesare de igiena dupa tratament, pentru a evita reintoarcerea simptomelor.

Eu va sfatuiesc sa dati un search pe google pentru a vedea mai multe despre Biomagnetoterapie in Romania, sau Biomagnetismo pt. cei care vorbesc spaniola, ca sunt mai multe despre.


Anna Mol
Membru nou
Membru nou

Numarul mesajelor : 4
Data de inscriere : 29/03/2012

Sus In jos

Vinzari Cumparari Anunturi Empty Salut , Suntem Moya DJS

Mesaj  igoras Mar Mar 20, 2012 11:45 pm

Salutare :> uhh de multa vreme nu am mai intrat aici si sincer chiar mi-a fost dor .Lucrez intens la un proiect si.. as vrea sa il fac cunoscut si in randul romanilor de peste hotare . https://www.facebook.com/MoyaDJS <--- un link catre munca noastra de acu un an pana astazi .. daca va place va astempatm cu un like si cu o abonare la https://www.youtube.com/ForFunRomania .Multumesc anticipat!
igoras
igoras
membru senior
membru senior

Numarul mesajelor : 190
Data de inscriere : 17/08/2009
Varsta : 37
Localizare : iasi

http://centruldeinformare.ro

Sus In jos

Vinzari Cumparari Anunturi Empty multumesc

Mesaj  alex12 Lun Mar 12, 2012 4:44 am

Multumim pentru informatiile furnizate! Nu renuntam sa "luptam". Am mai contactat si alte persoane. Nu am avut succes pana acum, dar poate se va gasi ceva si pentru noi.

alex12
Membru nou
Membru nou

Numarul mesajelor : 2
Data de inscriere : 11/03/2012

Sus In jos

Vinzari Cumparari Anunturi Empty Re: Vinzari Cumparari Anunturi

Mesaj  eliza Dum Mar 11, 2012 7:49 am

alex12 a scris:Buna!
Suntem o familie de romani care lucram si locuim in malmo, insa fara contract in ceea ce priveste casa. adresa de domiciliu am stabilit/o la o persoana care, din pacate se va muta din oras zilele acestea. avem un copil mic care merge la o gradinita privata subventionata de stat, pana va primi loc la una de la comuna. pentru a nu pierde acest loc, avem nevoie de o adresa de domiciliu pe malmo. am apelat la toate cunostintele noastre, insa fara nici un rezultat pozitiv. pentru un apartament la prima mana este nevoie de foarte mult timp, iar unul privat nu am gasit cu o chirie pe care sa ne/o permitem in prezent. (...)
Salutare,
Nu vreau deloc sa va descurajez si sper sa gasiti pe cineva care sa va "imprumute" adresa, ca voi sa puteti figura in Malmö cu domiciliul in avantajul copilului mai ales, dar si al vostru. Una dintre solutii ar fi tot printre cunostinte: platiti eventual persoanei o suma de bani lunar, pt ca gratuit nu prea sunt sanse ca cineva sa ofere cuiva ceva. Multi nu sunt de acord cu "imprumutarea" adresei, deoarece le creaza anumite complicatii. Dau un exemplu: o familie care primeste un anumit bidrag (ajutor financiar) din varii motive, nu poate permite ca altcineva sa se mute pe adresa ei, deoarece ajutorul financiar se calculeaza la nr de persoane care locuiesc la acea adresa. Alte si alte motive pot fi la mijloc, pt care o persoana nu este de acord sa "imprumute" propria adresa. Nu este vorba neaparat de rea vointa in situatii de acest tip, ci de complicatii doar care pot interveni.

Malmö este un oras suprapopulat la ora actuala, apt-le la mana a doua (andrahand) sunt in majoritate scumpe si foarte scumpe deoarece se inchiriaza la supra-pret. Multe dintre ele nu isi merita banii, dar raportul cerere-oferta dicteaza pana si in Suedia, chiar daca aici preturile la imobiliare sunt in mare parte reglate de stat. La coada pt un apt care se da la inchiriere in Malmö, sunt de la 10 la 100 sau 200 indivizi care suna/trimit email la proprietarul unui astfel de apt (hyresrätt sau bostadsrätt), iar proprietarul "alege pe spranceana" pt ca are de unde. Legea permite inchiriere in andrahand pe timp de maxim 2 ani la hyresrätt, iar la bostadsrätt cam tot asa, insa in acest ultim caz difera niste chestiuni fata de hyresrätt.

Ca sa primesti apt la prima mana (förstahandskontrakt) se sta la coada. Coada poate dura pana la ani de zile, iar veniturile lunare/sumele de bani de pe cont decid in principiu. Situatia voastra este acuta. Urmariti zilnic anunturile care apar. Incercati la randul vostru sa postati propriul anunt pe Blocket, nu costa mult (plata la anunt se face de pe telefonul mobil si este nevoie de abonament, nu cartela). Orientati-va spre acele apt/garsoniere care au un pret rezonabil si care sunt de inchiriat pe o perioada mai lunga de 10 luni/un an. Poate aveti o sansa la un apt andrahand si cu ocazia asta va si mutati. Atentie insa la faptul ca, o parte dintre cei care pun anunt ca vor sa dea in chirie apt-ul, nu vor sa ofere si dreptul la stramutare pe adresa respectiva a chiriasilor. Situatia aceasta nu va avantajeaza pe voi, din pacate, deoarece voi aveti nevoie de adresa/mutatie.

Succes!

eliza
membru senior
membru senior

Numarul mesajelor : 82
Data de inscriere : 13/05/2009
Localizare : Sverige

Sus In jos

Vinzari Cumparari Anunturi Empty URGENT, adresa malmo

Mesaj  alex12 Dum Mar 11, 2012 12:46 am

Buna!
Suntem o familie de romani care lucram si locuim in malmo, insa fara contract in ceea ce priveste casa. adresa de domiciliu am stabilit/o la o persoana care, din pacate se va muta din oras zilele acestea. avem un copil mic care merge la o gradinita privata subventionata de stat, pana va primi loc la una de la comuna. pentru a nu pierde acest loc, avem nevoie de o adresa de domiciliu pe malmo. am apelat la toate cunostintele noastre, insa fara nici un rezultat pozitiv. pentru un apartament la prima mana este nevoie de foarte mult timp, iar unul privat nu am gasit cu o chirie pe care sa ne/o permitem in prezent. pentru adresa de corespondenta exista posibilitatea de a inchiria o casuta postala, prin urmare nu ar fi nevoie sa ridicam corespondenta de la adresa ce domiciliu.
daca exista cineva inregistrat pe acest forum, care ne poate ajuta, chiar si cu un sfat, am fii foarte recunoscatori!
multumim anticipat!

alex12
Membru nou
Membru nou

Numarul mesajelor : 2
Data de inscriere : 11/03/2012

Sus In jos

Vinzari Cumparari Anunturi Empty VINZARI-CUMPARARI, SERVICII si ANUNTURI

Mesaj  nocturne Joi Ian 19, 2012 12:02 am

Salut, vand haine sport si de firma la jumatatea pretului din magazin. Locuiesc in Goteborg. Pt mai multe informatii lasati-mi mesaj si raspund in cel mai scurt timp.
O zi buna tuturor romanilor.

nocturne
Membru nou
Membru nou

Numarul mesajelor : 1
Data de inscriere : 18/01/2012

Sus In jos

Vinzari Cumparari Anunturi Empty Iti poti crea propiul grup pe Noul Messenger International

Mesaj  thetruealessia Mar Iun 21, 2011 9:43 pm

Salut, ati auzit de noul messenger romanesc international <Beyluxe Messenger>, multe tari il folosesc deja, cu diferite camere pentru chat ,o data downloadat vei uita de alt messenger! Incercati-l si voi !!!
Very Happy

thetruealessia
Membru nou
Membru nou

Numarul mesajelor : 1
Data de inscriere : 21/06/2011

Sus In jos

Vinzari Cumparari Anunturi Empty Coafeza in Jönköping

Mesaj  anida Lun Apr 11, 2011 9:30 am

Hej, tuturor!
Numele meu este Adina si m-am mutat de curand in Jönköping. Sunt coafeza de meserie (de 5 ani) si mi-ar face placere daca mi-as continua aici meseria. Poate exista persoane romane aici in Jönköping care ar avea nevoie de serviciile mele. Specializarea mea este pt doamne si domnisoare. Va servesc cu mare placere si la preturi f avantajoase.Imi puteti scrie pe adinabejan22@yahoo.com

anida
Membru nou
Membru nou

Numarul mesajelor : 2
Data de inscriere : 11/04/2011

http://www.adinaco.webege.com

Sus In jos

Vinzari Cumparari Anunturi Empty Ofer servicii de coafura pt doamne si domnisoare!

Mesaj  anida Lun Apr 11, 2011 9:23 am

Hej, tuturor!
Numele meu este Adina si m-am mutat de curand in Suedia ,mai exact in Jönköping. Sunt coafeza de meserie (de 5 ani) si mi-ar face placere daca mi-as continua aici meseria. Poate exista persoane romane aici in Jönköping care ar avea nevoie de serviciile mele. Specializarea mea este pt doamne si domnisoare. Va servesc cu mare placere si la preturi f avantajoase.Imi puteti scrie pe adinabejan22@yahoo.com

anida
Membru nou
Membru nou

Numarul mesajelor : 2
Data de inscriere : 11/04/2011

http://www.adinaco.webege.com

Sus In jos

Vinzari Cumparari Anunturi Empty avocat

Mesaj  Melaura Joi Aug 19, 2010 9:48 pm

Birou de avocatura cu sediul in Pitesti, venim in sprijinul romanilor de peste hotare care au nevoie de consultanta si diverse servicii juridice. In curand vom deschide un sediu in Norrköping. Pentru mai multe informatii, nu exitati sa ne contactati la email: angelescu_laura@yahoo.com

Melaura
Membru nou
Membru nou

Numarul mesajelor : 1
Data de inscriere : 19/08/2010

Sus In jos

Vinzari Cumparari Anunturi Empty Re: Vinzari Cumparari Anunturi

Mesaj  igoras Lun Iul 26, 2010 11:31 pm

am uitat sa las si un demo ceva

http://www.pierdtimp.ro/m/sounds/view/Andrei-mix-1-minimal-techno

mixul e facut pe un stil minimalist combinat cu techno
igoras
igoras
membru senior
membru senior

Numarul mesajelor : 190
Data de inscriere : 17/08/2009
Varsta : 37
Localizare : iasi

http://centruldeinformare.ro

Sus In jos

Vinzari Cumparari Anunturi Empty Caut impresar pentru Suedia(eventual Danemarca,Norvegia,Finlanda)

Mesaj  igoras Lun Iul 26, 2010 11:05 pm

Salut!. Suntem 2(doi) Dj din Romania (ca experienta nivel avansat iar popularitate nivel mediu) igor si dj zed .Cautam o persoana care ar dori sa ne impresarieze in zona scandinavica .avem trecut in portofoliu numeroase cluburi cunoscute in Romania ca de ex : Verve cafe (Iasi) , X.S Iasi ,Best Biliard ,Club Arena (Piatra NT) Arena(Suceava) Escape(Radauti) Bamboo (Mamaia) etc etc ,iar la colaborari "ne laudam" cu multi Dj renumiti din Ro (Interlullo, Raoul Rusu ,Dana Nicula etc) .Astept un semn de la cei interesati pe adresa de mail " rotaru_andrei_1987@yahoo.com "
igoras
igoras
membru senior
membru senior

Numarul mesajelor : 190
Data de inscriere : 17/08/2009
Varsta : 37
Localizare : iasi

http://centruldeinformare.ro

Sus In jos

Vinzari Cumparari Anunturi Empty Consiliere Online la Jumatate de Pret

Mesaj  Ankaf Lun Iul 05, 2010 10:50 pm

Poti vorbi cu un psiholog acreditat printr-un simplu click si poti beneficia de sustinerea de care ai nevoie, oriunde te-ai afla, cu 30$ sedinta.
Reduceri de preturi valabile pana pana la sfarsitul lunii septembrie
http://www.reshapeyourlifecounseling.com/Tarife.ro.html

Ankaf
Membru nou
Membru nou

Numarul mesajelor : 2
Data de inscriere : 12/04/2010

Sus In jos

Vinzari Cumparari Anunturi Empty Consiliere in Limba Romana, Psiholog Online

Mesaj  Ankaf Lun Apr 12, 2010 8:19 am

Psiholog clinician, furnizeaza servicii de consiliere online si life coaching, consiliere gratuita prin e-mail, ofera servicii la nivel international si se adreseaza in mod deosebit romanilor care locuiesc in alte tari si care prefera un consilier care vorbeste romaneste.

Vezi tarife si conditii la:http://www.reshapeyourlifecounseling.com/ConsiliereOnlineLifeCoachingOnline.ro.html

www.reshapeyourlifecounseling.com

E-mail contact: lavinia@reshapeyourlifecounseling.com

Ankaf
Membru nou
Membru nou

Numarul mesajelor : 2
Data de inscriere : 12/04/2010

Sus In jos

Vinzari Cumparari Anunturi Empty Re: Vinzari Cumparari Anunturi

Mesaj  Admin Mier Dec 16, 2009 10:44 am

Pesonal nu am gasit filmuletul distractiv. Oricum scopul noului topic este reclama sub acoperirea unui filmulet distractiv care "intimplator" se afla pe un site comercial. Daca tot e reclama agresiva(am primit deja o data informatia-reclama pe un alt topic) hai sa vedem despre ce este vorba.
La rurica contact aflam un nume Oana Valean, o adresa si un numar de mobil. Personal mi-ar fi inspirat mai multa incredere un numar de telefon fix trecut in cartea de telefon si un numar de inregistrare in Registrul Comertului. Ar fi de asteptat , citez de pe site: "www.TrimiteCadouriInRomania.com & www.SendGifts2Romania.com sunt doua dintre cele mai mari si cunoscute magazine online de cadouri din Romania". M-as fi asteptat de o firma asa de "mare" ca plate sa se poata face direct cu cardul, eu personal chiar nu am chef sa-mi deschid intii un cont la PayPal ca apoi sa pot plati cu cardul si nici nu-i inspira incredere.
Preturile mi se par lipsite de bun simt. Nu mi se pare chiar normal ca o sticla de Ballantines sa coste la un butik online romanesc dublu ca in Suedia, una din tarile cu cel mai scump alcool din Europa iar 5 trandafiri sa coste mai mult decit un buchet intreg trimis printr-o firma serioasa si renumita ca Interflora sau Euroflorist cu livrare in aceiasi zi si comanda facuta pe net sau la orice florarie din Suedia. In preturile de pe site nu sint incluse taxele expediere de 8$.
O simpla cautare google nu ne spune mai mult de faptul ca cristinabob40 a reusit pina acum sa depisteze o multime de forumuri ale romanilor din diaspora. Multumim pentru informatia-reclama dar nu prea vrem sa reapara in fiecare zi linkuri spre www.cumparadelamine.com. Ajunge o singura data. Accept in schimb comentarii la afirmatia mea: preturi fara bun simt.
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 91
Data de inscriere : 26/04/2009

http://suediainfo.se/

Sus In jos

Vinzari Cumparari Anunturi Empty Sa mori de ras, nu alta

Mesaj  cristinabob40 Mier Dec 16, 2009 6:37 am

Va trimit si voua linku de la un filmuletz distractiv. Se numeste :"Fata galbena care rade” si este despre 2 parinti care incearca sa comunica pe mess cu fiul lor de peste ocean. Va veti distra de minune. Trebuie numa sa aveti rabdare, ca se incarca mai greu
http://www.trimitecadouriinromania.com/ro/texte-site/fatagalbena/fata.html

cristinabob40
Membru nou
Membru nou

Numarul mesajelor : 2
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

Vinzari Cumparari Anunturi Empty Daca doriti sa trimiteti flori si cadouri in Romania

Mesaj  cristinabob40 Joi Noi 19, 2009 6:38 am

Va stam la dispozitie daca doriti sa trimiteti flori si cadouri celor dragi din Romania!
www.cadourisiflori.comwww.cadourisiflori.com

cristinabob40
Membru nou
Membru nou

Numarul mesajelor : 2
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

Vinzari Cumparari Anunturi Empty Posturi tv online din Romania

Mesaj  mufa Lun Sept 21, 2009 8:43 am

Pentru Romanii pecati peste hotare : http://www.mufa-tv.ro - (protv, hbo, kanal d, sport.ro, tvr1, tvr2 etc. ) televiziuni nationale plus televiziuni locale , peste 70 de canale romanesti gratis pe internet. Puteti urmari peste 300 de posturi tv din lume. Vizitati sectiunea ajutor http://www.mufa-tv.ro/ajutor.html pentru a instala playerele necesare vizualizarii posturilor tv live pe internet. Siteul este foarte usor de navigat, este structurat pe urmatoarele categorii : romanesti, filme, muzica, stiri, sport, divertisment si copii.
Vizionare placuta !!!!!

mufa
Membru nou
Membru nou

Numarul mesajelor : 1
Data de inscriere : 21/09/2009

Sus In jos

Vinzari Cumparari Anunturi Empty Re: Vinzari Cumparari Anunturi

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum