Forum Suedia Info
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata

Flux RSS


Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 


Ultimele subiecte
» Impozitarea in Suedia
emigrare cu deschidere de afacere EmptyMar Iul 10, 2018 9:03 am Scris de haiku

» Fanfare Ciocarlia in concert la Stockholm pe 15 iulie 2018
emigrare cu deschidere de afacere EmptyMier Iul 04, 2018 1:21 am Scris de cocoshel

» Numere personale in Suedia (personnummer)
emigrare cu deschidere de afacere EmptyJoi Noi 30, 2017 2:24 am Scris de Roxyrox

» Şcolarizare/perfecţionare angajat
emigrare cu deschidere de afacere EmptySam Oct 14, 2017 7:16 am Scris de costel igorov

» Locuri de munca Suedia
emigrare cu deschidere de afacere EmptyLun Sept 11, 2017 5:34 am Scris de mihaelaiosip

» Caut chirie in Goteorg
emigrare cu deschidere de afacere EmptyDum Iul 23, 2017 4:10 am Scris de fratilaalex

» Infiintare firma.
emigrare cu deschidere de afacere EmptyVin Iul 07, 2017 6:00 pm Scris de marcellmc

» Emigrare in Suedia? Informatii si discutii pro si contra.
emigrare cu deschidere de afacere EmptyLun Apr 10, 2017 4:53 am Scris de 1parazit

» autoturism inmatriculat in Romania
emigrare cu deschidere de afacere EmptyDum Mar 26, 2017 12:24 am Scris de megan6X

Cine este conectat?
În total sunt 13 utilizatori conectați: 0 Înregistrați, 0 Invizibil și 13 Vizitatori :: 1 Motor de căutare

Nici unul

[ Vizualizeaza toata lista ]


Recordul de utilizatori conectați a fost de 103, Vin Ian 07, 2011 6:53 am
Reclama ta aici

emigrare cu deschidere de afacere

2 participanți

In jos

emigrare cu deschidere de afacere Empty Salon de masaj in Suedia

Mesaj  cocoshel Lun Feb 06, 2012 6:56 am

Un "salonas" inseamna o chirie de cel putin citeva sute de euro pe luna. Ca proaspat imigrant, fara venit in sistemul suedez si fara istoric de credit in Suedia, nu iti inchiriaza nimeni un spatiu in Suedia. Cu o garantie de cel putin 6-12 chirii poti avea o sansa ca nou venit pe piata. Contractele de inchiriere pentru activitati economice se fac pe cel putin 3 ani iar rezilierea contractului trebuie facuta cu 9 luni inaintea termenului de trei ani. Cea mai buna alternativa ar fi sa subinchiriati o parte dintr-un salon deja existent, sau o parte dintr-o frizerie sau salon de pedichiura/manichiura.
Succes!
cocoshel
cocoshel
Admin

Numarul mesajelor : 372
Data de inscriere : 29/04/2009
Localizare : Stockholm

Sus In jos

emigrare cu deschidere de afacere Empty emigrare cu deschidere de afacere

Mesaj  lone wolf Vin Feb 03, 2012 7:52 am

Buna seara, imi cer scuze inca de la inceput, pt. ca sunt sigur ca undeva s-a mai raspuns la intrebarile mele, dar nu gasesc, asa ca miluiti-va va rog si ajutati ma si pe mine.
Ideea e urmatoarea, doresc sa emigrez cu soata, amandoi suntem maseori, vorbitori de engleza , cu peste 6 ani experientain masaj, facem ce facem bine si cu daruire, vrem sa ne deschidem un salonas, intrebarile ar fi: sunt recunoscute diplomele,?
ce acte ne sunt necesare, ?
in ce masura ne ajuta daca avem dintre clienti suedezi, sau cum ar putea acestia sa ne ajute, o eventuala asociere cu un cetatean suedez ne-ar avantaja?

Va salut cu respect!!! L.W.

lone wolf
Membru nou
Membru nou

Numarul mesajelor : 1
Data de inscriere : 03/02/2012
Varsta : 52
Localizare : tenerife

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum