Forum Suedia Info
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata

Flux RSS


Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 


Ultimele subiecte
» Impozitarea in Suedia
Oportunitati de Afaceri in Suedia EmptyMar Iul 10, 2018 9:03 am Scris de haiku

» Fanfare Ciocarlia in concert la Stockholm pe 15 iulie 2018
Oportunitati de Afaceri in Suedia EmptyMier Iul 04, 2018 1:21 am Scris de cocoshel

» Numere personale in Suedia (personnummer)
Oportunitati de Afaceri in Suedia EmptyJoi Noi 30, 2017 2:24 am Scris de Roxyrox

» Şcolarizare/perfecţionare angajat
Oportunitati de Afaceri in Suedia EmptySam Oct 14, 2017 7:16 am Scris de costel igorov

» Locuri de munca Suedia
Oportunitati de Afaceri in Suedia EmptyLun Sept 11, 2017 5:34 am Scris de mihaelaiosip

» Caut chirie in Goteorg
Oportunitati de Afaceri in Suedia EmptyDum Iul 23, 2017 4:10 am Scris de fratilaalex

» Infiintare firma.
Oportunitati de Afaceri in Suedia EmptyVin Iul 07, 2017 6:00 pm Scris de marcellmc

» Emigrare in Suedia? Informatii si discutii pro si contra.
Oportunitati de Afaceri in Suedia EmptyLun Apr 10, 2017 4:53 am Scris de 1parazit

» autoturism inmatriculat in Romania
Oportunitati de Afaceri in Suedia EmptyDum Mar 26, 2017 12:24 am Scris de megan6X

Cine este conectat?
În total sunt 5 utilizatori conectați: 0 Înregistrați, 0 Invizibil și 5 Vizitatori

Nici unul

[ Vizualizeaza toata lista ]


Recordul de utilizatori conectați a fost de 103, Vin Ian 07, 2011 6:53 am
Reclama ta aici

Oportunitati de Afaceri in Suedia

+4
florins
costel igorov
salestrade
Vasilica
8 participanți

In jos

Oportunitati de Afaceri in Suedia Empty Re: Oportunitati de Afaceri in Suedia

Mesaj  andeliza Dum Feb 16, 2014 9:56 pm

Multumesc mult pentru raspuns! Chiar doream sa stiu ce platforme de acest gen exista. As fi curioasa daca vreau ceav mai mult, un site mai mare, cu trafic mai mult, bineinteles...Cu cine pot vorbi aici in zona? Din Romania nu ar fi rentabil? Ce-i de la Claus Web.ro mi-au propus o oferta pentru 10 euro...Cine mai are idei sau este mai experimentat, il rog sa imi lase parerea. Multumesc anticipat!

andeliza
membru
membru

Numarul mesajelor : 6
Data de inscriere : 14/01/2014

Sus In jos

Oportunitati de Afaceri in Suedia Empty Re: Oportunitati de Afaceri in Suedia

Mesaj  Daniel06 Sam Feb 15, 2014 11:35 pm

andeliza a scris:As vrea sa imi deschid un site, un fel de magazin online cu produse naturale si naturiste. Stau langa Goteborg de ceva vreme, un an si jumatate mai exact cu familia si am reusit sa ne facem o mica afacere cu produse naturiste. Ne gandim sa ne facem si un site, un magazin online. Ne puteti recomanda o firma care se ocupa cu asa ceva? Nu stiu exact daca ar fi bine una romaneasca sau suedeza. Ma ajutati, va rog, cu niste sfaturi si idei? Cine e mai experimentat si ne-ar impartasi niste idei il rugam sa ne ajute putin si ii vom ramane recunoschetori.

Salut!
Exista o platforma creata chiar de niste suedezi care se numeste www.tictail.com. Poti sa-ti faci magazin gratuit aici. De obicei platformele de acest gen iti iau 2-3% comision din vanzari, dar la tictail este gratuit. Au niste aplicatii pe care le poti adauga optional si care costa. Cea mai importanta mi se pare aplicatia care iti permite sa folosesti numele site-ului care costa 30kr pe luna, daca nu platesti aplicatia site-ul tau se va numi "www.tictail.naturist.com" in loc de "www.naturist.com". Ca sa-ti construiesti magazinul este foarte simplu si nu necesita cunostinte de programare. Daca vrei sa fie mai personalizat atunci ma poti contacta dar nu cred ca o sa fie nevoie.
Spor la vanzari!

Daniel06
membru
membru

Numarul mesajelor : 7
Data de inscriere : 31/03/2012

Sus In jos

Oportunitati de Afaceri in Suedia Empty site de produse naturale

Mesaj  andeliza Joi Feb 13, 2014 9:34 pm

As vrea sa imi deschid un site, un fel de magazin online cu produse naturale si naturiste. Stau langa Goteborg de ceva vreme, un an si jumatate mai exact cu familia si am reusit sa ne facem o mica afacere cu produse naturiste. Ne gandim sa ne facem si un site, un magazin online. Ne puteti recomanda o firma care se ocupa cu asa ceva? Nu stiu exact daca ar fi bine una romaneasca sau suedeza. Ma ajutati, va rog, cu niste sfaturi si idei? Cine e mai experimentat si ne-ar impartasi niste idei il rugam sa ne ajute putin si ii vom ramane recunoschetori.

andeliza
membru
membru

Numarul mesajelor : 6
Data de inscriere : 14/01/2014

Sus In jos

Oportunitati de Afaceri in Suedia Empty Parteneriat afaceri

Mesaj  ardeleandm Vin Ian 24, 2014 7:58 pm

Buna ziua . Detin depozit/magazin in Romania si caut colaborator cu domiciliul in Suedia pt.achizitionare & livrare mobilier second hand , low pieceuri en gros.Ofer si solicit seriozitate. Contact mobil 0744422666 sau mail ardeleandm@yahooo.com. Multumesc. Toate cele bune.

ardeleandm
Membru nou
Membru nou

Numarul mesajelor : 1
Data de inscriere : 24/01/2014

Sus In jos

Oportunitati de Afaceri in Suedia Empty Enskild firma

Mesaj  luci32 Sam Dec 01, 2012 3:01 am

Salutari la toata lumea, asi dori si eu sa stiu daca este cineva care stie pasi ce trebuie urmati pt a incepe sau deschide o firma enskild firma.Si va rog nu imi dati linkuri pe la skattverket sau verksamt pt ca le stiu cam pe toate.
Sunt lucruri care nu se gasesc pe acolo.Eu lucrez si as dori ca in paralel cu lucrul sa am si asa ceva.
Multumesc.

luci32
membru
membru

Numarul mesajelor : 7
Data de inscriere : 29/01/2012
Varsta : 44

Sus In jos

Oportunitati de Afaceri in Suedia Empty Re: Oportunitati de Afaceri in Suedia

Mesaj  costel igorov Joi Aug 23, 2012 11:42 am

Hai inca o data salutare salestrade, agent de comert care simte nevoia de "extindere in miscare mai spre nord sa le ia si astora banii" Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

S-ar parea ca ti-ai radiat fotografiile si apoi tot profilul de pe wayn.com dupa reclama gratuita pe care ti-am facut-o pe forum. Pacat, chiar erai fotogenic acolo, sa-ti moara toti dusmanii! Laughing Laughing Laughing Da cel mai tare din parcare esti pe facebook:

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=2477747499333&set=a.2477747459332.2108917.1121860493&type=1&theater

Ti-am trimis poza in pauza de cafea la site-ul http://www.pitzipoance.net/tag/cocalari/ , au un concurs cu premii acolo,poate cistig si eu 5000 de euro fara sa-ti "car niste sacose peste strada" Laughing Laughing Laughing Laughing
Cred ca am ceva sanse, esti "visul printeselor" pe carpeta cu rapirea din serai, cu camasa roz, cravata, ochelari de soare, ceas si bratara de aur di-o su`di grami. Esti mare barosane, muritzi-ar dusmanii, mai rar oameni de buisness in asa multe domenii ca tine: rosii Grecia, turbine eoliene, fier vechi, pulpe de pui de provienenta (m)UE, panouri solare, portocale, rulmenti, pantofi de dama, detergenti, parfumuiri, carcasa de porc, venin de vipera, antrachinon disulfonic, cherestrea, tigari electronice, restaurante si alte oportunitati Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

Sa traiesti bine barosane si succes in cucerirea "nordului" Laughing Laughing
Au sa cada suedezii in fund cind o sa vada cit de universal esti Laughing Laughing Laughing Laughing
costel igorov
costel igorov
membru senior
membru senior

Numarul mesajelor : 93
Data de inscriere : 23/12/2009

Sus In jos

Oportunitati de Afaceri in Suedia Empty Re: Oportunitati de Afaceri in Suedia

Mesaj  costel igorov Mar Aug 07, 2012 10:51 pm

Salutare salestrade !
Uite ca ni-am dedicat 10 min din pauza mea de cafea sa vedem cu cine avem de-a face. Iti fac si reclama gratuita pe forum cu prezentarea firmei tale facuta pe o platforma de blogguri gratuite.

http://salesengross.ucoz.com/photo/1
http://www.wayn.com/profiles/JBGabriel?cxc=activity&cxak=134


Bai cocalar parvenit, ramii la intermedierea de cartofi si rosii Grecia, pantofi de dama sau pulpe de pui de provienenta (m)UE. Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Ai probleme grave de atitudine, , daca consideri oameni care muncesc cinstit ca "sclavi". Ai evident si o mare frustrare relatata la compatriotii care au emigrat ,multi din ei satui de genul de patron mioritic fost schimbator de valuta la colt de strada ca tine.

Sa traiesti bine si succes in cucerirea "nordului"! Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
costel igorov
costel igorov
membru senior
membru senior

Numarul mesajelor : 93
Data de inscriere : 23/12/2009

Sus In jos

Oportunitati de Afaceri in Suedia Empty Re: Oportunitati de Afaceri in Suedia

Mesaj  florins Dum Aug 05, 2012 12:53 am

salestrade a scris:
...daca ti-as da cadou 5000 euro ,doar sa imi cari niste sacose ,peste strada ,ai accepta ? sunt sigur ca da ! ...

si asta inseamna ca sunt sclav ? de ce, pentru ca as munci pentru bani ?

sa ma ierte domnia voastra, eu asa prost am invatat, ca pentru bani trebuie sa muncesc...
florins
florins
membru senior
membru senior

Numarul mesajelor : 79
Data de inscriere : 08/05/2011
Localizare : Linneryd

Sus In jos

Oportunitati de Afaceri in Suedia Empty Salut Florins !

Mesaj  salestrade Sam Aug 04, 2012 10:49 pm


Multumesc ptr . "intelegere " ,si ex: dl.Florins ,daca ti-as da cadou 5000 euro ,doar sa imi cari niste sacose ,peste strada ,ai accepta ? sunt sigur ca da ! si stii de ce ? ptr ca esti nefericit ,nemultumit ,si vrei sa iti asiguri "ziua de maine " ! ....uite din acest motiv doresc sa ma "extind " simt nevoia de " extindere in miscare " bounce ,..mai spre nord ,sa le iau si lor banii alora ,...asa cum si emigrantii de acolo au simtit acelasi lucru sa migreze mai spre nord ....,dar numai ca eu vreau afaceri ,nu sclavagism ,asta ptr ca sunt capabil ,si nu vreau sa raman la "debarcader" ....ca altii ! multumesc oricum,si toate cele bune baieti ! ..inclusiv lui Costel ! Smile)
PS : ptr Costel ! bai Costele ,lasa,mi o adresa de email ,sa iti trimit sa vezi si tu cu ce se mananca "oferta " asta a mea si poate...te bagi si tu ,si o zic la modul serios ,si chiar iti pot oferi comisioane mari ! min.10 mii de Euro ,valabil ptr orice doritor !

salestrade
Membru nou
Membru nou

Numarul mesajelor : 3
Data de inscriere : 30/07/2012
Varsta : 51
Localizare : Romania

Sus In jos

Oportunitati de Afaceri in Suedia Empty Re: Oportunitati de Afaceri in Suedia

Mesaj  costel igorov Sam Aug 04, 2012 11:28 am

Amice salestrade, promit sa-ti raspund in urmatoarea pauza de cafea Very Happy Very Happy Very Happy
Sa traiesti bine in Romania !
Apropo, daca-ti merge asa bine acolo "linga familie si prieteni" de ce dreaqu vrei sa te extinzi si in "zona nordica"? Ai umplut piata din Romania cu centrale eoliene ca intermediar al unor producatori internationali de, te citez, "produse si concepte absolut noi pe plan mondial" si cauti sa te extinzi ?
Hai, da-ne si noua un link spre site-ul firmei tale sa vedem si noi cu cine avem de-a face, nene "Agent de Comert" Very Happy Very Happy Very Happy
costel igorov
costel igorov
membru senior
membru senior

Numarul mesajelor : 93
Data de inscriere : 23/12/2009

Sus In jos

Oportunitati de Afaceri in Suedia Empty Re: Oportunitati de Afaceri in Suedia

Mesaj  florins Sam Aug 04, 2012 10:31 am

asa este prietene salestrade, tu nu esti sclav... lol! lol!

na Costele, ti-a trebuit sa vrei sa ajuti omu'... lasa-l sa-si caute intermediarii asa cum stie el...
florins
florins
membru senior
membru senior

Numarul mesajelor : 79
Data de inscriere : 08/05/2011
Localizare : Linneryd

Sus In jos

Oportunitati de Afaceri in Suedia Empty Ptr Costel Igorov si altii !

Mesaj  salestrade Vin Aug 03, 2012 8:45 pm

Buna ziua dl.Costel ,
Multumesc frumos ptr amabilitatea de a-mi raspunde ,dar se pare ca m-ati inteles gresit ,si cei placati "inafara" uita pe zi ce trece limba Romana ,sau eventual sensul ei ....! ....dl.Costel ,eu caut parteneri ,nu contracte cu statul ,si destept sunt ,dar nu cu ghilimele ,ca nu sunt hot ,nu fur ,nu am dosar ,etc...!!! ce ai inteles tu ??? si cu statul ,nu m-as "incurca" niciodata ! sunt rai platnici ! cat despre rezonanta anuntului meu pur Romanesc ,..asa trebuie sa sune ,pe intelesul tuturor cu datele problemei clare ,si tot asa inainte ! ..in comparatie cu "superiorii" de romani ,care fac foame in strainatate ,dar vezi doamne sunt rezident ,sunt niste lasi ,si asa vor ramane ,si se dau inteligenti ,dar nu sunt ,daca erau ,o faceau la ei acasa ,langa familiilor lor ,prieteni ,etc...! eu muncesc in romania ,si merge bine asa ,si uite ca am peste 10 ani in acest domeniu ,dar in tara mea ,nu sclav ....! asa ca "Amice" ,nu mai intra in discutii daca nu te pricepi ,stai cuminte in banca ta ,eventual citeste corect ,sau etc ,, ,si in lumea a 3 poate vei face tu afaceri ,cand se vor termina locurile de munca in sverige ,sweden ,etc...Smile)) multumesc ptr link,dar nu trebuia ,ca din astea am si eu !
Amice ,ideea era asa : sa gasesc terta persoana ,cel putin dintr-un mediu de afaceri ,sau daca nu chiar energie ,sa accepte oferta mea ,sa o prezinte la un "potential" client ,investitor , sa o dezvoltam ,ca si retea de distributie,sau parc eolian ,etc .. ,si toata lumea sa fie ok Amice,cu "partea" lui ,si oricum inovatia de care vorbesc nu exista in Suedia ,dar in fine... ! piata matura ,nu exista Amice ! dar se vede ca nu ai nici o legatura ! probabil ,esti vreun ospatar ,si ai postat si tu in pauza de cafea ,sa te afli in treaba ! sper sa traiesti si tu bine ,toate cele bune ! Very Happy

salestrade
Membru nou
Membru nou

Numarul mesajelor : 3
Data de inscriere : 30/07/2012
Varsta : 51
Localizare : Romania

Sus In jos

Oportunitati de Afaceri in Suedia Empty Re: Oportunitati de Afaceri in Suedia

Mesaj  costel igorov Vin Aug 03, 2012 10:51 am

Salutare salestrade !
Suna foarte "romanesc" anuntul tau. Mai lipsea si celebrul "astept provincia" Very Happy Very Happy Very Happy Am exclusivitati si idei de afaceri astept investitori si interesati sa se prezinte la tabla.
Suedia este o piata matura si nu cred ca ar avea nevoie de un intermediar, agent de Comert cu 10 ani de experienta din Romania sa le vinda exclusivitati. Very Happy Very Happy Very Happy
Cum gasesti partenerii? Simplu, trimiti oferte si astepti cuminte un raspuns. Daca te tine cureaua poti sa investesti intr-un stand la un tirg de expozitie pentru a testa piata.
3.Sunt dispus,sa dau cota parte %,daca vreun intermediar ,imi poate facilita gasirea unui partener ,dispus sa investeasca in afacerile mele ! Pentru inceput : as vrea sa propun Vanzarea,Distribuirea pe teritoriul Suediei ,a unui concept absolut nou pe plan mondial,a unui model nou de Turbina Eoliana , recent certificata CE ,si patent UK ,cu acte in regula ,sa facem o retea de distributie cel putin la nivel European,impreuna pe teritoriul Suediei ,cu un Investitor ,in acest domeniu al energiei alternative !
Amice , in Suedia nu au loc "baietii destepti in energie", incearca si tu prin lumea a treia sau prin Romanica daca mai ai loc, cu cota parte%. Very Happy Very Happy
Nu vreau sa te descurajez, incearca si tu sa trimiti oferte la firmele din link_ul de mai jos, s-ar putea sa ai o sansa daca iti faci bine lectia.

http://www.köpavindkraftverk.com/tillverkare-av-vindkraftverk-i-sverige/

Sa traiesti bine!
costel igorov
costel igorov
membru senior
membru senior

Numarul mesajelor : 93
Data de inscriere : 23/12/2009

Sus In jos

Oportunitati de Afaceri in Suedia Empty Afaceri in Suedia !

Mesaj  salestrade Lun Iul 30, 2012 9:14 pm

Buna ziua tuturor !

Vin cu urmatoarele precizari :
1.Sunt un Agent de Comert de peste 10 ani ,ce facilileaza si intermediaza diferite tipuri de afaceri,din mai multe domenii ,si doresc sa "intru" si in zona Nordica,mai exact : Suedia ! Intrebare : Cum si unde gasesc acesti parteneri ?
2.Dispun de niste Exclusivitati a unor produse ,afaceri,proiecte ,si doresc sa le expun celor interesati oportunitatile mele ! Intrebare: Exista vreun website Suedez cu specific de vanzari,intermedieri ,parteneriate,oportunitati ,etc ?
3.Sunt dispus,sa dau cota parte %,daca vreun intermediar ,imi poate facilita gasirea unui partener ,dispus sa investeasca in afacerile mele ! Pentru inceput : as vrea sa propun Vanzarea,Distribuirea pe teritoriul Suediei ,a unui concept absolut nou pe plan mondial,a unui model nou de Turbina Eoliana , recent certificata CE ,si patent UK ,cu acte in regula ,sa facem o retea de distributie cel putin la nivel European,impreuna pe teritoriul Suediei ,cu un Investitor ,in acest domeniu al energiei alternative ! Va doresc toate cele bune ,si o zi cat mai buna !

Sper ca am fost destul de clar ,dar ptr alte neclaritati,intrebari : Skype id : gabriel.bulgaru1 ,sau +40.753.420.880

salestrade
Membru nou
Membru nou

Numarul mesajelor : 3
Data de inscriere : 30/07/2012
Varsta : 51
Localizare : Romania

Sus In jos

Oportunitati de Afaceri in Suedia Empty Oportunitati de Afaceri in Suedia

Mesaj  Vasilica Dum Ian 29, 2012 2:12 pm

Salut, sunt in Suedia de 6 ani , dar de 2 ani am deschis o afacere care merge destul de bine , tinand cont ca inca sunt la inceput de drum , si totusi ca sa prospere am ajuns la concluzia ca as avea nevoie de un investitor pt a dezvolta mai departe aceasta afacere. (investitia in sine ar fi pt un teren de 16000mp cu 2 garaje mari , care pot fi transformate in hale de productie) deoarece chiria este foarte mare la spatiul de productie care il detin in momentul de fata. Cel care ar fi interesat de aceasta investitie ar plati doar 25% , iar cealalta parte de 75% va fi acoperita de un credit bancar pe care mi-l asum.
Avantaje; Investitorul v-a primi 3000mp (unde ar putea construi o casa sau ar putea dezvolta o afacere proprie, s-ar putea stabili definitiv in Suedia , ar obtine nr personal urgent ). pentru mai multe informatii putem discuta pe mail.

Vasilica
Membru nou
Membru nou

Numarul mesajelor : 1
Data de inscriere : 29/01/2012

Sus In jos

Oportunitati de Afaceri in Suedia Empty Re: Oportunitati de Afaceri in Suedia

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum