Forum Suedia Info
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata

Flux RSS


Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 


Ultimele subiecte
» Impozitarea in Suedia
Comunitati recente de romani in suedia EmptyMar Iul 10, 2018 9:03 am Scris de haiku

» Fanfare Ciocarlia in concert la Stockholm pe 15 iulie 2018
Comunitati recente de romani in suedia EmptyMier Iul 04, 2018 1:21 am Scris de cocoshel

» Numere personale in Suedia (personnummer)
Comunitati recente de romani in suedia EmptyJoi Noi 30, 2017 2:24 am Scris de Roxyrox

» Şcolarizare/perfecţionare angajat
Comunitati recente de romani in suedia EmptySam Oct 14, 2017 7:16 am Scris de costel igorov

» Locuri de munca Suedia
Comunitati recente de romani in suedia EmptyLun Sept 11, 2017 5:34 am Scris de mihaelaiosip

» Caut chirie in Goteorg
Comunitati recente de romani in suedia EmptyDum Iul 23, 2017 4:10 am Scris de fratilaalex

» Infiintare firma.
Comunitati recente de romani in suedia EmptyVin Iul 07, 2017 6:00 pm Scris de marcellmc

» Emigrare in Suedia? Informatii si discutii pro si contra.
Comunitati recente de romani in suedia EmptyLun Apr 10, 2017 4:53 am Scris de 1parazit

» autoturism inmatriculat in Romania
Comunitati recente de romani in suedia EmptyDum Mar 26, 2017 12:24 am Scris de megan6X

Cine este conectat?
În total sunt 2 utilizatori conectați: 0 Înregistrați, 0 Invizibil și 2 Vizitatori

Nici unul

[ Vizualizeaza toata lista ]


Recordul de utilizatori conectați a fost de 103, Vin Ian 07, 2011 6:53 am
Reclama ta aici

Comunitati recente de romani in suedia

+18
Mr.mario211
pop adrian
raluk_cream
Denny27
Lucian73
flycatalin
savionutz
DaDom
torsby_varmland
daniela dogaru
rinno77
brigadir
Serene73
corinacaprariu
cocoshel
stefan2977
alexandrai
mihai
22 participanți

In jos

Comunitati recente de romani in suedia Empty :)

Mesaj  alidin Joi Aug 06, 2015 10:11 pm

Mr.mario211 a scris:Este cineva din Ludvika PE aici ?
Da...

alidin
Membru nou
Membru nou

Numarul mesajelor : 1
Data de inscriere : 06/08/2015

Sus In jos

Comunitati recente de romani in suedia Empty Buna

Mesaj  ionutdani Vin Iul 10, 2015 4:39 am

Buna ,ai putea sa esi cu mine la o cafea....sper sa iti dai seama pe parcurs ca nu sunt un Roman nesimtit.Pupici Embarassed

ionutdani
membru veteran
membru veteran

Numarul mesajelor : 52
Data de inscriere : 22/02/2014
Localizare : Göteborg

Sus In jos

Comunitati recente de romani in suedia Empty Salut

Mesaj  Ramius Dum Mai 11, 2014 12:23 am

Zilele urmatoare urmeaza sa ma mut in Eskilstuna si as dori sa cunosc romani stabiliti in orasul respectiv. Pentru contact ramiuss2002@yahoo.com , multumesc anticipat.
Ramius
Ramius
Membru nou
Membru nou

Numarul mesajelor : 2
Data de inscriere : 11/05/2014
Varsta : 38
Localizare : Eskilstuna

Sus In jos

Comunitati recente de romani in suedia Empty salutare!caut sa ma stabilesc in suedia.

Mesaj  leomar Sam Mar 29, 2014 1:00 am

ma numesc leonardo si sunt din bucuresti,am 44 de ani si vreau sa cunosc pe cineva din stockholm sau malmo,amabil pentru a ma ajuta cu un sfat .am nevoie pt luna aprilie de o camera singur cu chirie .nu am referinte in suedia si din aceasta cauza cred ca ajutorul cuiva din zona cu suflet bun m-ar putea ajuta.am referinte in schimb din londra daca asta ar conta .mentionez ca in anii 1990 am facut 1 an scoala in upsala si ma mai descurc cu limba.va multumesc anticipat pt orice sfat la obiect.nu doresc informatii despre adrese de site-uri de inchirieri din suedia ,doar pe cineva care sa ma ajute cand ajung in stocholm sa am unde sta si sa nu fiu nevoit sa apelez la vreun hostel sau ceva de genul...asta ar cam fi motivul pt care m-am logat pe acest site in speranta ca poate rezolv aceasta problema.inca o data mii de multumiri si bafta tuturor!

leomar
Membru nou
Membru nou

Numarul mesajelor : 2
Data de inscriere : 29/03/2014

Sus In jos

Comunitati recente de romani in suedia Empty Salut tuturor !

Mesaj  Mr.mario211 Mar Mar 18, 2014 6:33 am

Este cineva din Ludvika PE aici ?

Mr.mario211
Membru nou
Membru nou

Numarul mesajelor : 2
Data de inscriere : 18/03/2014

Sus In jos

Comunitati recente de romani in suedia Empty comunitate vaxjo

Mesaj  pop adrian Lun Mar 17, 2014 9:46 pm

Buna ziua. E cineva din Vaxjo inscris pe aces forum ? Rog sa lasati o adresa de mail.Locuim si muncim aici.

pop adrian
membru
membru

Numarul mesajelor : 7
Data de inscriere : 25/02/2014

Sus In jos

Comunitati recente de romani in suedia Empty Buna ziua

Mesaj  raluk_cream Mar Mar 04, 2014 1:50 am

Sunt interesata de mesajul d-stra.Adresa mea asre raluk_cream@yahoo.com

raluk_cream
Membru nou
Membru nou

Numarul mesajelor : 1
Data de inscriere : 04/03/2014

Sus In jos

Comunitati recente de romani in suedia Empty salut

Mesaj  Denny27 Sam Mar 01, 2014 7:20 am

torsby_varmland a scris:sintem o familie de romani si locuim in torsby-värmland, am fi bucurosi sa luam contact cu alti romani din zona asta.De asemenea am putea sa ajutam alti romani sa ajunga in suedia(sfaturi, lamuriri, asistenta in gasirea unui loc de munca ) totul gratis  Very Happy
va rog lasati emailul dstra

Denny27
Membru nou
Membru nou

Numarul mesajelor : 1
Data de inscriere : 27/02/2014

Sus In jos

Comunitati recente de romani in suedia Empty Re: Comunitati recente de romani in suedia

Mesaj  Lucian73 Mar Dec 17, 2013 8:07 am

Lucian73 a scris:Buna tuturor.

Ma numesc Lucian, locuiesc si lucrez in Linköping ca si Mecanic Auto.
Cineva prin apropiere?


Cu Respect!!

since73lucian@yahoo.com

Lucian73
Membru nou
Membru nou

Numarul mesajelor : 3
Data de inscriere : 17/12/2013

Sus In jos

Comunitati recente de romani in suedia Empty Salutari din Linköping!

Mesaj  Lucian73 Mar Dec 17, 2013 7:48 am

Buna tuturor.

Ma numesc Lucian, locuiesc si lucrez in Linköping ca si Mecanic Auto.
Cineva prin apropiere?


Cu Respect!!

Lucian73
Membru nou
Membru nou

Numarul mesajelor : 3
Data de inscriere : 17/12/2013

Sus In jos

Comunitati recente de romani in suedia Empty Salutari din Karlskrona

Mesaj  flycatalin Mier Mai 22, 2013 7:40 am

Salut tuturor. Sunt Catalin si de o luna m-am mutat in Karlskrona. Deoarece cu socializarea este mai dificil...in masura in care exista alti romani prin zona dornici de o iesire (bere, cafea, pescuit...etc.) sau pur si simplu o discutie, e-mailul meu este flycatalin@yahoo.com

flycatalin
Membru nou
Membru nou

Numarul mesajelor : 1
Data de inscriere : 04/05/2013
Varsta : 44

Sus In jos

Comunitati recente de romani in suedia Empty buna ziua tuturor

Mesaj  savionutz Vin Mai 17, 2013 7:49 am

Numele meu este Ionut , am 30 de ani si sunt din Piatra Neamt.casatorit de un an, avem un baietel.mi as dori tare mult sa gasesc ceva de munca in Suedia ,fac un apel aici la romanii cu inima de acolo care nu au uitat ce inseamna sa vrei sa lucrezi si sa nu ai unde.sa vrei sa oferi familiei un trai decend dar....sa nu poti.asta e aici, in Romanica noastra.Rog inca o data poate citeste cineva mesajul meu si e dispus sa imi intinda o mana. o sa incerc sa las un amail desi site ul nu imi da voie in primele 7 zile de la inscriere,deci ionutzarondyahoopunctcom.nu stiu daca o sa se inteleaga.sau un numar de telefon 0040745453412 Multumesc anticipat.

savionutz
Membru nou
Membru nou

Numarul mesajelor : 1
Data de inscriere : 17/05/2013

Sus In jos

Comunitati recente de romani in suedia Empty Re: Comunitati recente de romani in suedia

Mesaj  daniela dogaru Lun Mai 13, 2013 7:00 am

torsby_varmland a scris:sintem o familie de romani si locuim in torsby-värmland, am fi bucurosi sa luam contact cu alti romani din zona asta.De asemenea am putea sa ajutam alti romani sa ajunga in suedia(sfaturi, lamuriri, asistenta in gasirea unui loc de munca ) totul gratis Very Happy

Dorim sa relationam cu romani din Suedia in legatura cu gasirea unui loc de munca.

daniela dogaru
Membru nou
Membru nou

Numarul mesajelor : 3
Data de inscriere : 06/01/2013

Sus In jos

Comunitati recente de romani in suedia Empty Va salutam si noi din Trelleborg

Mesaj  DaDom Joi Mai 02, 2013 4:39 am

Buna tuturor,

Suntem o familie stabilita in Trelleborg si ne-ar face placere sa cunoastem alte familii de romani din zona. Avem doi baieti mici care tanjesc dupa prieteni de aceeasi varsta care sa vorbeasca romaneste. Smile

O zi buna,

Dana

DaDom
Membru nou
Membru nou

Numarul mesajelor : 1
Data de inscriere : 02/05/2013

Sus In jos

Comunitati recente de romani in suedia Empty salut din värnland

Mesaj  torsby_varmland Dum Apr 07, 2013 7:22 am

sintem o familie de romani si locuim in torsby-värmland, am fi bucurosi sa luam contact cu alti romani din zona asta.De asemenea am putea sa ajutam alti romani sa ajunga in suedia(sfaturi, lamuriri, asistenta in gasirea unui loc de munca ) totul gratis Very Happy

torsby_varmland
Membru nou
Membru nou

Numarul mesajelor : 1
Data de inscriere : 07/04/2013

Sus In jos

Comunitati recente de romani in suedia Empty la multi ani!

Mesaj  daniela dogaru Dum Ian 06, 2013 4:21 am

Urez tuturor romanilor aflati in Suedia un sincer "LA MULTI ANI!" si viata cat mai usoara printre straini.

daniela dogaru
Membru nou
Membru nou

Numarul mesajelor : 3
Data de inscriere : 06/01/2013

Sus In jos

Comunitati recente de romani in suedia Empty Salut din Vasternorrland.

Mesaj  rinno77 Sam Dec 22, 2012 5:48 am

Suntem doua familii de romani care locuim in Ånge,Västernorrland, daca mai sunt ceva romani stabiliti prin zona ne-am bucura sa socializam.

rinno77
membru
membru

Numarul mesajelor : 13
Data de inscriere : 26/02/2012
Varsta : 47
Localizare : Västernorrland

Sus In jos

Comunitati recente de romani in suedia Empty Re: Comunitati recente de romani in suedia

Mesaj  brigadir Dum Apr 22, 2012 8:27 pm

Bine ati venit printre noi, Serene si Corina.

Nu stiu daca ati apucat sa intrati cat de cat in miezul acestui forum dar, daca o veti face, va veti da seama ca nu sunteti singurele care doriti acest lucru.

Ba mai mult, veti ajunge la concluzia ca aproape toti cei care scriu, intreaba, raspund la intrebari pe acest forum, vor cam acelasi lucru.

Acesta a fost de fapt si este insusi rolul acestui forum. Sa adune la un loc oameni pe care ii leaga interese comune, probleme si necazuri comune dar... cel mai important... faptul ca ne leaga o anume istorie si cultura comuna. Ca vrem nu vrem... ramanem romani in orice colt de lume ne-ar arunca soarta.

Intr-adevar, in timp, ne-am pierdut putin in detalii si tehnicalitati, in problemele mai mici sau mai mari de care ne lovim fiecare in tara asta. Incercam sa dam un sfat celor care vor sa emigreze sau celor care doresc sa se integreze in societatea acestei tari si uitam sa mai socializam. Nu-mi place cuvantul "socializare" prea are gust de facebook. Prefer... "sa ne cunoastem sau sa ne impartasim bucuriile si necazurile".

Ne-am pierdut, zic eu, in detalii si am uitat sa ne punem intrebarile cele mai simple care urmeaza dupa un salut. Dar niciodata nu-i tarziu asa ca va intreb eu, in calitate de "frate mai mare" in coltul asta de net:

- Ce mai faceti voi? Familia? Copiii? Bine, sanatosi? Ce-ati mai facut bun de mancare?

Cred ca astea-s intrebarile pe care noi romanii de aici uitam sa ni le mai punem. De obicei aici se saluta in felul urmator:

- Salutare! Ma numesc VASILE X si m-ar interesa sa ma mut in Suedia, in Stockholm. Sunt apartamente si joburi? Va rog... dati-mi un mesaj ca ma grabesc...

Nu zic ca nu e bine sa intrebam, sa ne interesam, sa supravietuim si sa cerem sfaturi pentru aceasta dar... VIATA NU-I FACUTA NUMAI DIN BANI...

ORI???
brigadir
brigadir
Admin

Numarul mesajelor : 121
Data de inscriere : 28/05/2009

http://brigadir.suediainfo.se/

Sus In jos

Comunitati recente de romani in suedia Empty Discutii, socializare

Mesaj  Serene73 Dum Apr 22, 2012 9:48 am

corinacaprariu a scris:Ar fi de dorit si binevenit sa putem afla daca nu suntem chiar izolati si singuri iar in caz contrar sa comunicam daca fireste contrar mitului negativ care planeaza asupra romanismului in diaspora ne dorim sa ne cunoastem si sa ne auzim intr-o mica Romanie suedeza.
Mai multe despre noi ulterior daca vrem si ne dorim acest lucru.
Corina, familia, mica noastra comunitate in numele careia mi-am permis deasemenea sa scriu.
Sarbatori fericite!

Buna, Corina.
In asentimentul celor scrise de tine mai sus, eu si prietenul meu, recent stabiliti in Suedia (Malmo), ne dorim sa comunicam/cunoastem/socializam cu alti romani care traiesc aici.
Pe cei ce vor sa impartaseasca impresii despre aceasta frumoasa tara (si nu numai), ii invitam sa ne scrie aici sau pe yahoo messenger, id: magic_serene.
Va asteptam cu interes.

Serene73
Membru nou
Membru nou

Numarul mesajelor : 3
Data de inscriere : 14/03/2012

Sus In jos

Comunitati recente de romani in suedia Empty Comunitati recente de romani in suedia

Mesaj  corinacaprariu Sam Apr 14, 2012 10:47 am

Ar fi de dorit si binevenit sa putem afla daca nu suntem chiar izolati si singuri iar in caz contrar sa comunicam daca fireste contrar mitului negativ care planeaza asupra romanismului in diaspora ne dorim sa ne cunoastem si sa ne auzim intr-o mica Romanie suedeza.
Mai multe despre noi ulterior daca vrem si ne dorim acest lucru.
Corina, familia, mica noastra comunitate in numele careia mi-am permis deasemenea sa scriu.
Sarbatori fericite!

corinacaprariu
Membru nou
Membru nou

Numarul mesajelor : 1
Data de inscriere : 14/04/2012

Sus In jos

Comunitati recente de romani in suedia Empty Re: Comunitati recente de romani in suedia

Mesaj  cocoshel Dum Iun 26, 2011 8:41 pm

cocoshel
cocoshel
Admin

Numarul mesajelor : 372
Data de inscriere : 29/04/2009
Localizare : Stockholm

Sus In jos

Comunitati recente de romani in suedia Empty STEFAN2977

Mesaj  stefan2977 Dum Iun 26, 2011 7:31 am

STEFAN LOCUESC IN ATENA GRECIA DORESC SA MA STABILESC IN SUEDIA SUGESTI SAU SFATURI
stefan2977
stefan2977
Membru nou
Membru nou

Numarul mesajelor : 3
Data de inscriere : 26/06/2011
Varsta : 46
Localizare : SLOBOZIA IALOMITA ROMINIA

Sus In jos

Comunitati recente de romani in suedia Empty cineva din Strängnäs sau Eskilstuna ?

Mesaj  alexandrai Lun Noi 29, 2010 12:32 am

sunt in suedia de 4luni aproape,si as vrea tare mult sa aflu ca nu sunt singura pe aici,si ca in curand as putea iesii la o cafea cu cineva pe care sa l inteleg ce vorbeste Smile)
alexandrai
alexandrai
Membru nou
Membru nou

Numarul mesajelor : 1
Data de inscriere : 29/11/2010
Varsta : 34
Localizare : Strängnäs

Sus In jos

Comunitati recente de romani in suedia Empty Iesit la bere in Malmo

Mesaj  mihai Vin Iun 25, 2010 10:21 pm

Salut,

M-am stabilit in Malmo din Ianuarie dar inca nu am avut contact cu comunitatea romaneasca si uneori e bine sa mai schimbi o vorba in romana.
Exista intalniri ale romanilor in Malmo? Exista doritori de iesit la o bere in Malmo ?

Numai bine,
Mihai

mihai
membru
membru

Numarul mesajelor : 5
Data de inscriere : 11/06/2010

Sus In jos

Comunitati recente de romani in suedia Empty Re: Comunitati recente de romani in suedia

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum