Forum Suedia Info
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata

Flux RSS


Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 


Ultimele subiecte
» Impozitarea in Suedia
Cu un PFA romanesc se poate lucra in Suedia ? EmptyMar Iul 10, 2018 9:03 am Scris de haiku

» Fanfare Ciocarlia in concert la Stockholm pe 15 iulie 2018
Cu un PFA romanesc se poate lucra in Suedia ? EmptyMier Iul 04, 2018 1:21 am Scris de cocoshel

» Numere personale in Suedia (personnummer)
Cu un PFA romanesc se poate lucra in Suedia ? EmptyJoi Noi 30, 2017 2:24 am Scris de Roxyrox

» Şcolarizare/perfecţionare angajat
Cu un PFA romanesc se poate lucra in Suedia ? EmptySam Oct 14, 2017 7:16 am Scris de costel igorov

» Locuri de munca Suedia
Cu un PFA romanesc se poate lucra in Suedia ? EmptyLun Sept 11, 2017 5:34 am Scris de mihaelaiosip

» Caut chirie in Goteorg
Cu un PFA romanesc se poate lucra in Suedia ? EmptyDum Iul 23, 2017 4:10 am Scris de fratilaalex

» Infiintare firma.
Cu un PFA romanesc se poate lucra in Suedia ? EmptyVin Iul 07, 2017 6:00 pm Scris de marcellmc

» Emigrare in Suedia? Informatii si discutii pro si contra.
Cu un PFA romanesc se poate lucra in Suedia ? EmptyLun Apr 10, 2017 4:53 am Scris de 1parazit

» autoturism inmatriculat in Romania
Cu un PFA romanesc se poate lucra in Suedia ? EmptyDum Mar 26, 2017 12:24 am Scris de megan6X

Cine este conectat?
În total sunt 7 utilizatori conectați: 0 Înregistrați, 0 Invizibil și 7 Vizitatori

Nici unul

[ Vizualizeaza toata lista ]


Recordul de utilizatori conectați a fost de 103, Vin Ian 07, 2011 6:53 am
Reclama ta aici

Cu un PFA romanesc se poate lucra in Suedia ?

2 participanți

In jos

Cu un PFA romanesc se poate lucra in Suedia ? Empty Re: Cu un PFA romanesc se poate lucra in Suedia ?

Mesaj  cocoshel Mier Iun 22, 2016 11:35 am

Curios....orice decizie luata de un functionar public se motiveaza...deobicei. Pentru a primi numere personale este necesar ca contractul de munca sa fie pe perioada nedeterminata ( se accepta si perioada de proba pentru acest tip de contract), pe durata determinata de cel putin 1 an alternativ prezentarea mai multor specificatii de salariu pentru angajarea de tip zilier.
Pentru a putea sa desfasori activitate comerciala trebuie sa fii inregistrata ca firma sau sa deschizi o filiala a PFA-ului romanesc in Suedia (nerecomandabila in cazul tau).

Toate cele bune!
cocoshel
cocoshel
Admin

Numarul mesajelor : 372
Data de inscriere : 29/04/2009
Localizare : Stockholm

Sus In jos

Cu un PFA romanesc se poate lucra in Suedia ? Empty Cu un PFA romanesc se poate lucra in Suedia ?

Mesaj  gabriela ghalia Mar Iun 21, 2016 5:23 am

Buna ziua tuturor .  Urmaresc de mult timp forumul dvs. fara sa fiu inregistrata.  Sunt de 10 luni in Suedia si nu am reusit inca sa obtin nr.personal decat cel provizoriu. Sunt asistenta medicala cu multi ani experienta in Romania si din motive financiare am ajuns aici. Pana sa mi se recunoasca diplomele, am gasit de lucru  intr-un restaurant. Am depus contractul de munca la Skat - am primit raspuns ca sunt refuzata fara nici o explicatie de ce.Nu pot sa ma angajez in spital din cauza necunoasterii limbii suedeze.Mentionez ca  eu cunosc limba araba si engleza la perfectie. Nu pot face cursuri din lipsa de numere.Am  vazut discutii pe tema firmelor particulare, dar sunt nelamurita. Cu un PFA romanesc cum se procedeaza aici ? Exemplu : comert cu imbracaminte adusa din Romania si vanduta aici intr-un magazin  ? Va multumesc anticipat  pentru raspuns .Cu cat este mai detaliat cu atit mai mult.

gabriela ghalia
Membru nou
Membru nou

Numarul mesajelor : 2
Data de inscriere : 21/06/2016

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum