Forum Suedia Info
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata

Flux RSS


Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 


Ultimele subiecte
» Impozitarea in Suedia
TAI CHI in Stockholm EmptyMar Iul 10, 2018 9:03 am Scris de haiku

» Fanfare Ciocarlia in concert la Stockholm pe 15 iulie 2018
TAI CHI in Stockholm EmptyMier Iul 04, 2018 1:21 am Scris de cocoshel

» Numere personale in Suedia (personnummer)
TAI CHI in Stockholm EmptyJoi Noi 30, 2017 2:24 am Scris de Roxyrox

» Şcolarizare/perfecţionare angajat
TAI CHI in Stockholm EmptySam Oct 14, 2017 7:16 am Scris de costel igorov

» Locuri de munca Suedia
TAI CHI in Stockholm EmptyLun Sept 11, 2017 5:34 am Scris de mihaelaiosip

» Caut chirie in Goteorg
TAI CHI in Stockholm EmptyDum Iul 23, 2017 4:10 am Scris de fratilaalex

» Infiintare firma.
TAI CHI in Stockholm EmptyVin Iul 07, 2017 6:00 pm Scris de marcellmc

» Emigrare in Suedia? Informatii si discutii pro si contra.
TAI CHI in Stockholm EmptyLun Apr 10, 2017 4:53 am Scris de 1parazit

» autoturism inmatriculat in Romania
TAI CHI in Stockholm EmptyDum Mar 26, 2017 12:24 am Scris de megan6X

Cine este conectat?
În total sunt 7 utilizatori conectați: 0 Înregistrați, 0 Invizibil și 7 Vizitatori

Nici unul

[ Vizualizeaza toata lista ]


Recordul de utilizatori conectați a fost de 103, Vin Ian 07, 2011 6:53 am
Reclama ta aici

TAI CHI in Stockholm

In jos

TAI CHI in Stockholm Empty TAI CHI in Stockholm

Mesaj  haiku Mar Mar 07, 2017 1:28 am

TAI CHI in Stockholm cu maestrul Martin Vinaver


Pentru cei din zona Stockholm-ului care doresc sa isi amelioreze starea de sanatate prin mijloace naturale, fara a apela la medicamentatia costisitoare cu efecte adverse care contracareaza doar simptomele, recomand calduros practicarea Tai Chi.

Cursurile au loc 1-2 ori pe saptamana, cate o ora, in Värmdo, cu maestrul Tai Chi Martin Vinaver, care practica Tai Chi si Qi gong de peste 30 de ani. A castigat mai multe premii internationale in Campionatele de Arte Martiale.

Acesta este profesorul, practicand Tai Chi:

https://vimeo.com/124754674

Beneficiile miscarilor Tai Chi sunt numeroase. In primul rand, miscarile Tai Chi sunt foarte relaxante, ceea ce ajuta la echilibrarea fizica, la curgerea energiei vitale, la vindecarea corpului. Astfel de miscari ajuta la intinerirea organismului, in sensul ca te simti mai plin de energie si vitalitate. Mai mult decat atat, ajungi sa simti o stare de bine, de relaxare de armonie fizica, mentala si emotionala.

Prin miscarile Tai Chi se elibereaza stresul, tensiunile, se stimuleaza circulatia sanguina. Foarte important este faptul ca astfel de miscari nu obosesc inima, insa ajuta in vindecarea unor afectiuni circulatorii. De asemenea, miscarile ajuta la cresterea flexibilitatii incheieturilor si ameliorarea durerilor care apar in cazuri de artrita si reumatism. Eu mi-am vindecat artroza de la genunchi in decurs de o luna si jumatate practicand Tai Chi iar starea mea generala de sanatate s-a imbunatatit considerabil.

Prin miscarile Tai Chi este imbunatatita respiratia, este stimulata circulatia sangelui, sunt vindecate afectiunile si bolile respiratorii, iar functia plamanilor este mai buna. Miscarile ajuta la tonifierea multor grupe de muschi, tendoane, articulatii, la vindecarea multor afectiuni, la cresterea rezistentei corpului.

Astfel de exercitii pot fi practicate de orice persoana, indiferent de varsta, si de copii si adulti, chiar si de persoanele in varsta. Orice om se poate bucura de beneficiile acestor miscari aduse sanatatii corpului si mintii.

Pentru informatii detaliate despre Tai chi si despre cursuri, recomand calduros vizitarea website-ului http://taichichuan.strikingly.com/  
Puteti rezerva locuri la cursuri direct pe website sau la datele de contact:

Martin Vinaver
Mobil: 0764-289 107
Email: martinvinaver@gmail.com


Eu una m-as bucura tare mult sa vina si alti romani la aceste cursuri, caci noi cei din Stockholm nu prea avem prilejuri sa ne intalnim.

Haiku

haiku
membru
membru

Numarul mesajelor : 22
Data de inscriere : 05/08/2009

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum